«
Stablecoin-Regulation

Stablecoins heyecan verici bir ihtimal. Fiziksel bir varlığın dijital temsili, dünyanın mevcut ekonomisini iyileştirmek için sayısız fırsat sunar. Bununla birlikte, stablecoins ile gerekli bir ek adımın geldiğine dikkat edilmelidir: stablecoin düzenlemesi.

Ne yazık ki, kripto meraklıları için düzenleme, bu stablecoin’lerden herhangi birinin ana akıma girmesinin tek yoludur. Bu, büyük kurumsal yatırımcıların kendilerini dahil etmelerini sağlar ve bu da çoğu eylemden daha fazla meşruiyet sağlar. Ve, cryptocurrencies global olduğunu düşünürsek, Yönetmelik, çeşitli ülkelerde farklı olacaktır. Hadi yıkalım.

Basitçe söylemek gerekirse, bir stablecoin, fiziksel bir varlığın değerine bağlıbir kripto para birimidir . Temel olarak, oynaklık ve onunla ilgili diğer sorunlardan muzdarip olmadan blockchain teknolojisinin gücünü kullanmanın bir yoludur.

Çoğu stablecoins, ABD dolarına referans veren Tether (USDT) ve True USD (TUSD) gibi Ethereum tabanlıdır. Bu varlıklar neredeyse bitcoin ve diğer kripto para birimleri kadar uzun süredir var olmuştur ve bazıları da bunlara atıfta bulunmaktadır.

Stablecoins bir güvenlik mi?

Şimdiye kadar, en azından Amerika Birleşik Devletleri’nde stablecoins hakkında resmi bir düzenleme yapılmamıştır. Bununla birlikte, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, Pax ve BUSD gibi stablecoin’lerin Menkul Kıymetler yasalarına tabi olduğunu imaetti .

Kararını menkul değer genellikle stablecoins belirlemek, böylece sayısal karşılıkları aynı kurallar altında düşerse olmasından kaynaklanır. Bu görüş muhtemelen stablecoin düzenlemesinin uygulanması üzerine yürürlüğe girecektir.

Stablecoin kredisi nasıl çalışır?

Yatırımcılar genellikleçeşitli merkezi olmayan uygulamalarda (dApps) borç vermek ve borç almak için stablecoins kullanırlar. Çoğunlukla Ethereum blockchain’e dayanan bu dapp’ler, likiditeye sahip olanların fonlarını ödünç vermelerine izin veriyor. Bunu yapmanın kolay bir yolu stablecoins ile-özellikle ABD dolarına bağlı olanlar.

Bir borçlu volatiliteden kaçınmak ve sadece bir kredi almaya daha fazla odaklanmak istiyorsa, stablecoins uygun bir çözümdür. Geleneksel yasal işlemler ekstra maliyet gün alabilir, ama stablecoin kredi saat içinde meydana gelir. Ayrıca, bu krediyi faiz oranları ve minimum ödemeler açısından nasıl geri ödeyecekleri konusunda da bazı sözler alıyorlar.

Stablecoin olarak kabul edilen nedir?

Fiziksel bir varlığa bağlı herhangi bir kripto para birimi stablecoin olarak kabul edilir. Bunun nedeni, bu varlıkların bitcoin gibi doğal bir değere sahip olmamasıdır. Aksine, stablecoins değerlerini bağlı oldukları varlıklardan devralır. Böyle bir varlık ABD doları gibi fiat para birimidir.

Stablecoins düzenlenir mi?

Evet ve hayır. Bazı durumlarda, stablecoins, kripto para birimlerini etkileyen genel yasalara dayanarak düzenlenir. Bununla birlikte, yalnızca bu tür dijital varlıklara odaklanan çok az stablecoin düzenlemesi var. Bu, dünyanın dört bir yanındaki yetkililerin yakından incelediği bir konudur.

Stablecoinlerin geleneksel kriptodan oldukça farklı olduğu göz önüne alındığında, bu bir sorundur. Ülke olarak stablecoins bulunması için özel düzenlemeler gerekiyor. Göreceğimiz gibi, yasalar biraz farklılık gösterme eğilimindedir, bu nedenle düzenleme çok yasal bir konudur.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *