«
Bitcoin-Nedir

Bitcoin, 50.000 dolarlık direnç seviyesinin altında bir haftalık konsolidasyonun ardından Cuma günü hisse senetleriyle birlikte yükseldi. Kripto para birimi, basın zamanında 48.000 dolar civarında işlem görüyordu ve son 24 saat içinde yaklaşık %2 arttı.

Cuma günü, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, enflasyon kazançlarının geçici göründüğü için merkez bankasının bu yıl içinde varlık alımlarını azaltabileceğini yineledi. Powell’ın yorumları, daha ani bir daralma veya Fed’in aylık tahvil alımlarının azalmasıyla ilgili endişeler hafifletildiğinden, daha zayıf bir dolar ve daha yüksek bitcoin fiyatına katkıda bulundu.

İngiltere merkezli dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock’ta bir tüccar olan Jonas Luethy, CoinDesk’e yazdığı bir e-postada, “Belirli kripto analistleri, niceliksel gevşemenin yatırımcılara daha riskli varlıklara yatırım yapmaları için likidite sağladığı düşünüldüğünden bitcoin spekülasyonları için bir sorun olarak görüyor” dedi. .

Döviz komisyoncusu Oanda’nın analisti Edward Moya, CoinDesk’e yazdığı bir e-postada, “Bu yazın canlandırma beklentilerine yönelik ana olay sona erdi ve Powell’ın bir güvercin düşüşü sağlamasının ardından riskli varlıklar ralli yapıyor” dedi.

Son Fiyatlar
Bitcoin (BTC): 46.386 $, +%2.8
Eter (ETH) 3.064 $, +%3,8
S&P 500: 4509.4, +%0.9
Altın: 1.818.6 $, +%1.5
10 yıllık ABD Hazine tahvil faizi, Perşembe günü %1,349’a kıyasla %1,307’de kapandı.
Bitcoin fiyat modeli
Küresel bir danışmanlık firması olan FundStrat’ın araştırmasına göre, hafta sonuna doğru net bir bitcoin alımı ve haftanın ortasına doğru kar elde etme modeli oldu.

Bitcoin bu hafta bir geri çekilmeden kurtuluyor ve aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi haftalık fiyat modelini izliyor gibi görünüyor. BTC fiyatı, basın zamanında 48.000 doların üzerine çıktı.

FundStrat Çarşamba günkü haber bülteninde, fiyat formasyonunun içbükey şekline atıfta bulunarak, “Bu formasyonun arkasındaki itici güçlerin ne olduğundan emin olmasak da, haftalık gülümsememizi bir kez daha tamamlayıp tamamlayamayacağımıza bakacağız” dedi.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *