«
Doge-Shıba

Kripto para dünyası yeni entegrasyonlar ile genişlemeye devam ediyor. Son olarak ThorChain, ünlü meme token Dogecoin’i (DOGE) desteklediğini ve tam entegrasyonunu açıkladı. Bu entegrasyon ile birlikte artık DOGE sahipleri, DOGE’larından getiri elde edebilecek ve Bitcoin (BTC) gibi diğer yerel paralarla takas edebilecekler.

Thorchain Baybilen Kripto Haber

Dogecoin, ThorChain ile Merkeziyetsiz Finans’a Geliyor

Dikkat çeken kripto para projeleri arasında yer alan ThorChain, kullanıcıların varlıklarını kolaylıkla takas edebilmelerini sağlamak amacıyla geliştirilmiş merkeziyetsiz finans (DeFi) projesi olarak tanımlanabilir. Diğer bir anlatımla ise likidite havuzu diyebileceğimiz ThorChain, takas seçenekleri arasında DOGE’u da ekleyerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Dogecoin (DOGE) artık THORChain likidite protokolü aracılığıyla doğrudan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), çeşitli stablecoin’ler ve diğer birkaç ERC-20 varlığı ile takas edebilecek.

Ek olarak artık THORChain DOGE havuzu da açık olduğundan, Dogecoin sahipleri likidite sağlayıcıları olabilir ve kullanıcıların kalıcı kayıplardan muzdarip olma risklerini en aza indirmeye yardımcı olan bir protokol üzerinde net getiri sağlayabilirler.

ThorChain Teknik Yöneticisi Chad Barraford, konuyla alakalı olarak şunları kaydetti:

 

“Yıllarca DOGE durdu, DeFi diğer ekosistemlerde patladı. Bugün bu durum, DOGE‘nin KYC’li olmadan girip çıkabilmesiyle yeni bir öz egemenlik düzeyine ulaşmasıyla değişiyor. Bu, hem bir değer saklama aracı hem de bir değişim aracı olarak varlığın temellerini önemli ölçüde değiştiriyor.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *