«
Doge
Whale Stats verilerine göre, Dogecoin (DOGE), son 24 saat içinde en büyük 1.000 BSC cüzdanı tarafından en çok işlem gören kripto para olmayı başardı.

Dogecoin, Binance ve PancakeSwap’ta büyük ilgi görüyor

Zincir üstü kripto para veri sağlayıcısı olan Whale Stats’e göre, Dogecoin Ethereum’u geçerek en büyük 1000 Binance Smart Chain cüzdanı arasında en çok işlem gören kripto para oldu. Son dönüm noktasının ardından, ilk 1000 BSC cüzdanı, an itibariyle 46 milyon doların üzerinde toplam 324.950.073 (324 milyon) DOGE’ye sahip. Dogecoin fiyat alım fırsatı sinyalleri veriyor. Mayıs 2021’de 0,73 dolar ile zirve yaptığından bu yana yüzde 81,4’ün üzerinde düşen Dogecoin’in alım bölgesinde olduğu düşünülüyor.

Son 24 saatte yüde 10 düşüş yaşayan Dogecoin, an itibariyle  0.126 dolardan işlem görüyor. DOGE’nin mevcut değerinin sunduğu bu muazzam fırsatı kaçırmak istemeyen balinalar, Binance ve PancakeSwap dahil olmak üzere çeşitli borsalarda sürekli olarak DOGE ticareti yaptılar. Bu arada, dün erken saatlerde Dogecoin’in  kurucusu Shibetoshi Nakamoto, DOGE meraklılarının, değerini artırmak amacıyla tokeni yakmak ve arzını sınırlamak için yaptığı isteklerden bıktığını söyledi.

 

Tesla şarj istasyonları ve sosyal tesisleri, DOGE kabul edebilir

Yakın tarihli bir tweet’te Tesla CEO’su Elon Musk, gelecekte Tesla şarj istasyonlarının ödeme olarak Dogecoin (DOGE)’i kabul edebileceğini ima etti. Musk, Tesla Console’un kurucusu Ryan Zohoury’nin, Santa Monica’da yeni açılan Tesla şarj istasyonlarıyla ilgili paylaşımında milyarderi etiketlediği bir tweet’e yanıt verdi. Zohoury, bu istasyonların açılır açılmaz dolduğunu tweetledi ve açıklamasını doğrulamak için bir fotoğraf yayınladı. Elon Musk, Tesla’nın Hollywood bölgesinde “fütüristik bir restaurant ve arabaya girilen tiyatro” da açmayı planladığını söyledi. Musk’a göre insanlar tüm bu hizmetler için ödemelerde Dogecoin kullanabilecek.
 Tesla CEO’su Elon Musk, daha önce uydu internet sağlayıcısı Starlink’in Dogecoin (DOGE)’i kabul etmeye başlayabileceğini ima etmişti. Dogecoin’in en büyük destekçisi konumunda olan Musk, topluluktan gelen böyle bir talebe göz kırpan yüz emojisi ile yanıt verdi. Starlink, dünyanın en ücra köşelerindeki insanlara yüksek hızda internet sunmayı hedefliyor. Şirketin şu anda düzinelerce fırlatma gerçekleştirdikten sonra yaklaşık 2 bin işlevsel uydusu var. İnternet hizmetinin fiyatı, modem için 499 dolar, aylık ise 99 dolar tutarında olacak. Musk’ın SpaceX’i Dogecoin ödemelerini de etkinleştirebilir. KriptoArena.com tarafından bildirildiği üzere, uzay araştırma şirketi, 2022’nin ilk çeyreğinde fırlatılması planlanan DOGE-1 adlı bir ay görevi için DOGE’yi zaten kabul ettiğini açıklamıştı.
Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *