Dogecoin ve Binance Coin’den önemli gelişmeler var. Memecoin için son 7 gün %20’nin üzerinde kazançla geçse de, Temmuz ayını uzun bir yatay kanal içinde tamamladı. 5 Ağustos’ta %27’lik artış, DOGE’nin 0.2 dolar üzerine yaptığı en güçlü hamle oldu. Piyasa genelindeki yükselişe eşlik edememesi, bazı endişelere yol açıyor. Diğer yandan Binance Coin, Binance Smart Chain üzerinde faaliyet gösteren Poly Network tarafından yayınlanan ve sisteminden 600 milyon dolarlık bir hırsızlık tespit eden yakın tarihli bir tweet ile sarsıldı. Olay büyük tepkiyle karşılansa da, BNB fiyatı kilit direnç seviyelerinin üstünde kalmayı başardı. Yazının devamında, her iki kripto para birimi içinde önümüzdeki günlerde kaydedilebilecek destek ve direnç seviyelerine göz atıyoruz. DOGE ile başlayalım…

Dogecoin (DOGE)’de hangi seviyeler kaydedildi?

Saif Naqvi’ye göre, Dogecoin (DOGE)’in kilit seviyeleri 200 günlük EMA çizgisine göre şekilleniyor. Uzun vadeli MA, son birkaç hafta içinde DOGE’ye destek sağladı ve zaman zaman uzun süreli bir pazar düşüşünü bile engelledi. 4 saatlik grafikte bu durum biraz farklıydı.

Dogeusd 2021 08 11 16 18 03 768X332 1 Bay Bilen Kripto Haber
Dogecoin ve BNB Tahminleri 7

19 Mayıs’tan bu yana düşüşe geçen 200 günlük MA, birkaç ay içinde birden fazla koparma girişimini reddetti. Bu eğilim, geçen hafta DOGE’nin 17 Haziran’daki 0,205 dolar bölgesini geçmesiyle ve 3 haftanın en yüksek seviyesi 0.283 doları kaydetmesiyle değişti. Ancak, fiyat hala günlük grafikte yatay kanalın sınırları içinde işlem görüyor. Analiste göre önümüzdeki günlerde başka bir ralli için önemli bir hareket bu seviyelerden gerçekleşebilirdi. Yükseliş için 25 Haziran’ın en yüksek seviyesi 0.289 doların üzerinde yapılacak bir kapanış, Naqvi’ye göre pozitif bir hareketin katalizörü olabilir. Bu ivmeyle DOGE fiyatı, %19 artışla 0.340 dolara doğru yola çıkabilir.

Dogecoin teknik analiz

DOGE’de RSI, geçen hafta yaklaşık iki aydır ilk kez 55’in üzerine çıktı ve yörüngesini korudu. Analiste göre 70’in üzerinde bir RSI, satıcılar piyasaya girmeden önce daha da yukarı çıkma şansını artıracaktır. Awesome Oscillator’deson birkaç gün içinde satın alma ivmesinde açık bir artış kaydetti. Ayrıca, ADX de 25’in üzerine çıkarak güçlenen bir piyasa eğilimine işaret etti. Analiste göre bu faktörler DOGE için olumlu olsa da, 4 saatlik grafik birkaç düşüş farklılığını vurguluyor. Bu nedenle DOGE, bir sonraki hamlesini yapmadan önce sakin kalabilir. Ayrıca, beklenen yükselişten önce bir düzeltme ihtimalide masada bulunuyor.

Doge Tahmini: Bitcoin'I Bile Geçecek!
Dogecoin ve BNB Tahminleri 8

DOGE için son olarak, bir sonraki büyük hamlesi için günlük grafiğinde 0.289 doların üzerinde kapanması gerekiyor. Analiste göre bu seviyelerden önce, daha düşük zaman dilimi RSI ve MACD’de bazı düşüş farklılıkları kaydettiği için fiyatlar hafifçe geri çekilebilir. 0.227 dolarla formasyonunun yarı çizgisine düşmesi durumunda, DOGE için alım sinyalleri verilebilir. Dogecoin (DOGE) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Tbf 300X250 Kriptokoin Bay Bilen Kripto Haber

Binance Coin’de neler yaşandı?

Poly Network tarafından yayınlanan ve sisteminden 600 milyon dolarlık bir hırsızlık tespit eden tweet’in ardından, BNB fiyatı büyük tepki vermedi. Temmuz sonundan bu yana daha fazla HH ve HL kaydederek, istikrarlı bir şekilde tırmandı. 4 saatlik grafiğinde yükselen bir kanal oluşturan bir üst ve alt trend çizgisi oluşturdu. Son sıçraması 380 doların üzerinde sonuçlandı. Bu bölge, başlangıçta BNB’nin Haziran ayı başındaki kazanımlarını sınırladı. Şimdi, tavan bölgenin üzerinde işlem gördüğü için analiste göre bir sonraki hedef, 3 Haziran’ın en yüksek seviyesi olan 430 dolarda bulunuyor.

Dogecoin Ve Bnb Tahminleri:
Dogecoin ve BNB Tahminleri 9

Ancak piyasada birden fazla uyarı işareti vardı. Örneğin, BNB, trader’leri genellikle formasyona göre pozisyonlarından çıktıkları bir alan olan üst trend çizgisinde işlem yaptı. İkincisi, fiyat, düşüş eğilimi gösteren haftalık 20-SMA’sına yakın işlem gördü. Bu faktörler devreye girerse, analiste göre BNB 20-SMA (kırmızı) ve 360 ​​dolarlık desteğe doğru %8.5 düşüş sağlayabilir. Bu seviyenin altına bir düşüş, BNB’yi uzun süreli bir satışa karşı savunmasız bırakacaktır.

Binance Coin teknik analiz

Teknik kısımda RSI, 4 saatlik ve saatlik grafiklerde aşırı alım bölgesinde zirve yaptı. Bu koşullar genellikle bir sonraki adımdan önce bir satış sinyali olarak hareket eder. Fiyata daha duyarlı Stokastik RSI zaten düşüş eğiliminin zirvesindeydi. Öte yandan, Awesome Oscillator daha yüksek bir zirve oluşturdu ve bir aydan fazla bir sürenin en yüksek seviyesinde işlem gördü. 400 doların üzerinde bir kapanış olması durumunda yükseliş sonucu doğrulanacak.

Bnb
Dogecoin ve BNB Tahminleri 10

Sonuç olarak analiste göre, BNB yukarı kanalının üst trend çizgisinde işlem gördüğünden, bir miktar satış baskısı bekleniyor. RSI, üç zaman diliminde zirve yaptı ve istikrar çağrısında bulundu. Böyle bir tezi reddetmek için, analiste göre boğaların psikolojik 400 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı hedeflemesi gerekecek.

Kaynak: https://kriptokoin.com/dogecoin-ve-bnb-tahminleri/