«
Robinhood-Doge

Dogecoin ticareti Robinhood’da yükseliyor: DOGE, 2. çeyrekte kripto gelirinin %62’sini oluşturuyor

 

Popüler hisse senedi alım satım uygulaması Robinhood, platformundaki kripto ticaretinin ikinci çeyrekte rekor seviyelere ulaştığını ve kripto’nun tüm işlem tabanlı gelirlerin yarısından fazlasını oluşturduğunu görüyor. Dahası, meme cryptocurrency dogecoin, Q2’deki kripto işlem hacminin %62’ini oluşturdu.

Dogecoin’in popülaritesi Robinhood’da yükseliyor, Kripto hisse senetlerinden daha popüler

Robinhood Markets Inc. (Nasdaq: HOOD) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 30 Haziran’da sona eren ikinci çeyreğin finansal sonuçlarını açıkladı.

Robinhood, 2.çeyrekte kriptografinin, geçen yılın aynı dönemine göre 187 milyon dolara kıyasla, bu süre zarfında %141 artarak 451 milyon dolara yükselen tüm işlem gelirlerinin yarısından fazlasını oluşturduğunu söyledi.

Kripto para birimlerinden elde edilen gelirler, bu yılın 2. çeyreğinde geçen yılın aynı çeyreğinde 5 milyon dolara kıyasla 233 milyon dolara yükseldi.

Duyuru,” robinhood’un müşterileri, ikinci çeyrekte kriptoda işlem gören net kümülatif finanse edilen hesaplarımızın %60’ından fazlası ile kripto para birimlerine önemli ilgi gösterdi ” dedi:

30 Haziran 2021’de sona eren üç ay, yeni müşterilerin daha büyük bir payının ilk ticaretini hisse senetlerinden ziyade kriptoya yerleştirdiği ilk çeyrektir.

Robinhood’un CEO’su ve kurucu ortağı Vlad Tenev şunları söyledi: “finansal sisteme ilk kez Robinhood aracılığıyla erişen Kişi sayısı tarafından teşvik ediliyoruz. Özellikle kadın yatırımcılar arasında bu çeyrekte güçlü bir büyüme gösteren komisyonsuz kripto ticareti ve müşterilere halka arz fiyatlarında şirketlere yatırım yapma fırsatı veren halka arz erişimi gibi ürünlerle erişimi genişletmekten mutluluk duyuyoruz.”

Robinhood, halka arz erişim ürününü 20 Mayıs’ta piyasaya sürdü. Şirket, müşterilere “kurumsal ve yüksek net değerli yatırımcılarla aynı fiyata belirli halka arzların hisselerine erişim” sağlıyor.

Robinhood’un cfo’su Jason Warnick, şirketin kazanç çağrısı sırasında şunları söyledi:

Özellikle, kripto işlem hacminin %62’si 2. çeyrekte dogecoin’de gerçekleşti ve bu da 1.çeyrekte %34’e karşılık geldi.

Halka arz prospektüsünde Robinhood, dogecoin’in ilk çeyrekte kripto para birimi işlem tabanlı gelirinin %34’ünü dördüncü çeyrekte %4’ten oluşturduğunu söyledi.

Dogecoin’in Robinhood’daki popülaritesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *