«
Dogee

Feisty Doge, yatırımcıların fraksiyonelleştirilmiş varlığa yığılarak %721’lik bir artışa neden olmasının ardından, dünyanın en değerli NFT’si haline geldi.

Doge mania geri döndü, ancak bu sefer NFT fraksiyonelleriyle. Dogecoin’de görünen aynı Shiba Inu ile bir fotoğraf çekiminin parçası olan Feisty Doge NFT, 85 milyon doların üzerinde dünyanın en değerli NFT’si haline geldi. Sevimli Shiba Inu, dijital sanatçı Beeple’s Everydays’de en üst sırada yer aldı: Bu yılın başlarında Christie’s müzayede evinde 69.3 milyon dolara satılan İlk 5000 Gün. Feisty Doge resmi, Dogecoin meme’nin arkasındaki köpek olarak internette ünlenen Kabosu adlı Japon Shiba Inu ile yapılan bir çekimin parçası. Haziran ayında NFT olarak satıldı ve o sırada 43.279 dolarlık yüksek bir teklif aldı.

Cryptopathic adlı bir Twitter hesabı şu şekilde bir tweet paylaştı:

Dogecoin tokenlerinde bir sonraki adımı oluşturdum: Birkaç ay önce Zora müzayedelerinden parçalanmış bir parça olan bir NFT Doge’si. 100bil tokenler, @fractional_art sözleşmesinde NFT tarafından desteklenmektedir.”

Cryptopathic’in duyurusunun ardından, NFT fraksiyonlarına olan ilgi sosyal medyada orman yangını gibi yayıldı ve CoinGecko verilerine göre 22 Ağustos’a kadar NFD tokenlerinin fiyatı %700’den fazla arttı. NFD tokenleri o zamandan beri soğudu. Ancak yine de Doge NFT’nin değerini, yazı yazıldığı sıralarda 85 milyon doların üzerindeydi.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *