«
Elon-Musk-Shiba-Inu

Dogecoin’in (DOGE) rakibi, kripto para piyasası düşüş trendinden kurtulurken iyi bir performans sergilemeyi başardı. Son zamanlarda en iyi performans gösteren altcoin’lerden biri ve Dogecoin’in rakibi olan Shiba Inu (SHIB), sadece bir günde yüzde 87 yükselmeyi başardı.

Piyasa değerine göre 22. sıradaki kripto para 1 Ocak’ta 0,00000000008 dolardan işlem görüyordu. Kısmen Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweetleri sayesinde SHIB, son birkaç ay yaşanan düşüşünden önce, 10 Mayıs’ta yüzde 47.387.400 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00003791 dolara yükselmeyi başarmıştı.

Bu hafta Musk, Shiba Inu yavrusunun bir fotoğrafını tweet’ledi.

Shiba Elon Musk Baybilen Kripto Günlüğü

Musk’ın tweet’inin ardından SHIB, düşüşe geçmeden önce, bir noktada yüzde 112 yükselmeyi başardı. DOGE’ye Ethereum tabanlı bir alternatif olmayı hedefleyen bir altcoin olan SHIB, bu yıl yüzde 8.600.000’in üzerinde yükseldi ve yakın zamanda en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’de listelendi.

SHIB, bu yazının hazırlanışı sırasında 0,00002264 dolardan işlem görüyor. Altcoin bir hafta öncesinde 0,00000692 dolardan işlem görüyordu. Shibu Inu web sitesi, SHIB’in “canlı bir ekosisteme dönüşen merkezi olmayan bir memecoin” olduğunu belirtiyor.

Temmuz ayında, kullanıcılara stake etme, takas etme, likidite sağlama ve pasif gelir ödülleri kazanma özelliği sağlamak için merkezi olmayan platform (DeFi) ShibaSwap piyasaya sürülmüştü.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *