«
Dogecoin

Japon kripto borsası BTCBOX, Dogecoin’i listeleme planlarını duyurdu. Alım satım platformunun Finansal Hizmetler Ajansı’na (FSA) kayıtlı olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu token için Japonya’da büyük bir ilk. BTCBOX, bi tweet ile DOGE’yi nisan ayının sonundan önce listeleyebileceğini ve yakında daha fazla detay paylaşacağını söyledi. Şirket DOGE işlem çiftlerinin “Easy Trading” teklifinin bir parçası olarak sunulacağını da sözlerine ekledi.

 

FSA Japon kripto borsası sektörünü denetlemeye başlamadan önce borsalar düzenlenmemişti ve platformlarına istedikleri altcoinleri eklemekte özgürdüler. Ancak FSA Eylül 2017’de borsaları katı uyumluluk düzenlemelerine (birkaç listeleme protokolü dahil) uymak zorunda bırakarak suçluları faaliyetlerini askıya almaya veya işletmelerini kapatmaya zorladı. Bu düzenlemeler, FSA’nın önem verdiği bir konu olan platformlarda listelenebilecek coinlerle ilgiliydi.

 

Listeleme politikası o zamandan bu yana ülkenin tüm FSA lisanslı borsalarından oluşan bir kurum olan Japonya Sanal ve Kripto Varlık Borsaları Birliği (JVCEA) tarafından denetlendi. Bu kurum tüm yeni coin listeleme başvurularını tek tek değerlendirerek yeni coinler listelemek isteyen borsalar için büyük yığılmalara yol açtı.

 

Daha önce bildirildiği gibi bu temkinli yaklaşımının Japon kripto müşterilerinin ülkedeki platformlarda yalnızca 20 coin ile işlem yapabilmesine yol açtığının farkında olan JVCEA şimdi işlerini düzene koymayı planlıyor. Örneğin DOGE traderları yurtdışı platformlarını kullanmak zorunda kalmıştı.

 

FSA, Japonca uygulama içi hizmetler ekleyerek ve Japonca müşteri desteği sağlayarak Japon geleneklerine değer veren yurtdışı kripto borsalarını defalarca uyardı.

 

JVCEA, bu ayın sonlarında 18 “popüler kripto paradan” oluşan bir “yeşil liste” oluşturmayı planlıyor. Ayrıca, borsaların halihazırda rakip platformlarda bulunan tokenleri listelemesine izin verecek bir kural oluşturmayı planlıyor. Bu nedenle BTCBOX’ın DOGE’yi listelemesi planlandığı gibi ilerlerse diğer Japon alım satım platformları önümüzdeki aylarda bu borsanın izinden gidebilir.

 

DOGE ile özdeşleşen meme’deki Shiba Inu köpeği Kabosu Japondur ve 2008’de anaokulu öğretmeni Atkuso Sato tarafından evlat edinilmesinin ardından internette ünlü oldu.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *