«
Doge

Dogecoin, Bitcoin 48.000 doların üzerine çıkmaya çalışırken satış baskısı altında. DOGE 0,29 doların üzerinde kalmaya çabalıyor. Dün Dogecoin, Bitcoin’in 50.000 dolarlık kilit direnç seviyesinin üzerine çıkamamasının sonra baskı altında kaldı. Bugün ise, DOGE satıştan kurtulmaya çalışıyor, ancak önemli bir yukarı hareket gerçekleştiremedi.

Bu sırada, Bitcoin 48.000 dolar ile en yakın destek bölgesinde kalmaya çabalıyor. Bu destek seviyesinde kalmaya başarırsa eğer, Bitcoin tüm kripto piyasası için direnç seviyesi olan 50.000 dolar seviyesini tekrar test edecek. BTC için 48.000 doların altındaki bir hareket,in yaşanması 20 günlük Üssel Hareketli Ortalama’da (EMA) yer alan 46.000 dolar seviyesinde yer alan diğer destek bölgesine çekebilir. Bu senaryoda Dogecoin kendisini daha fazla baskı altında bulup satış baskısı yaşayabilir.

Dogecoin, 0,2860 dolarda 20 günlük EMA’nın üzerine çıkmayı başardı ve fiyatı 0,29 dolarda yer alan bir sonraki direnç seviyesinin üzerine yerleşmeye çalışıyor. DOGE Göreceli Güç Endeksi son satışlardan sonra aşırı alım bölgesinin oldukça uzağında ve doğru sinyallerin oluşması durumunda ek yukarı ivme kazanmak için bolca alan mevcut.

DOGE 0,29 doların üzerine çıkabilirse eğer bir sonraki direnç seviyesi 0,2950 dolardan başka bir direnci test edebilir. DOGE direncinin 0,2950 dolardan başarılı bir şekilde test edilmesi, Dogecoin’i 0,3050 dolardan bir sonraki dirence doğru taşıyabilir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *