«
Shib-Doge

Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, geçen yıl Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme paralarındaki spekülatif rallinin “2022’de tasfiye için olgunlaşmış kripto aşırılıklarını gösterdiğini” söyledi.

5 Ocak’ta yayınlanan bir raporda McGlone, ABD Federal Rezervi’nden faiz oranı artışı beklentilerinin geniş kripto pazarını baskı altına alabileceğini ve muhtemelen mevcut 16.000 dijital para biriminin bazılarını çökertebileceğini söyledi.

McGlone, “2H’de Shiba Inu [2021’in ikinci yarısı] ve 1H’de [2021’in ilk yarısı] Dogecoin, benzeri görülmemiş bir 7/24 küresel ölçekte kumarbazlar için eğlence olarak daha iyi sınıflandırılan spekülatif hype-coin’lerin örnekleridir.”

Fed Çarşamba günü yaptığı açıklamada, gösterge faiz oranını 2022’de yüzde bire yükseltme planlarını açıklarken konuştu. Enflasyonla mücadele amacıyla 2023’te üç, ondan sonraki yıl da iki zam daha gelecek.

Karar beklenenden daha erken geldi ve hisse senetleri ve kripto gibi risk varlıklarını zora soktu. Bitcoin, Cuma günü 48 saat öncesine göre %10 düşüşle 41.100$’a düştü. Ethereum aynı dönemde %15’ten fazla düşüşle 3.200 dolara düştü.

Her ikisi de hicivli çevrimiçi paralar olarak yaratılan Dogecoin ve Shiba Inu, en değerli iki iyi niyetli kripto varlığı olan BTC ve ETH’den çok daha hızlı ve daha sert düştü. Doge, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 74 sentten bu yana %79 düştü ve şu anda 15 sent civarında işlem görüyor.

Coinmarketcap verilerine göre Shiba Inu, 28 Ekim’de 0,00008845 dolarlık rekor seviyeye ulaştığından bu yana %67 oranında değer kaybetti – bu sadece bir sentin sadece bir kısmı.

Dikkatli ilerleyin: meme paraları ileride
Blockchain finans firması Everest’in CEO’su Bob Reid, BeInCrypto’ya Federal Rezerv’in “oran artışını hızlandırmasının kripto para birimleri için kötü olacağını” söyledi.

Faiz oranları yükseldikçe, dijital varlıkları benimsemeye başlayan muhafazakar ana akım yatırımcıların muhtemelen “daha ​​istikrarlı ve güvenli yatırım seçeneklerine döneceklerini” söyledi.

Bloomberg analisti McGlone, “bitcoin, ethereum ve tether (USDT) ile rekabet eden çoğunlukla spekülatif kripto varlıkları arasındaki takasın, yatırımcılara dikkat etmesi gereken bir model olduğu” konusunda uyardı.

Konuşurken aklında litecoin ve XRP örnekleri vardı. İkisi, 2021’in meme varlık coşkusuna binen dogecoin ve shiba inu gibi “köpek paraları” tarafından en değerli beş kripto para biriminden avlandı.

Hem doge hem de shiba o zamandan beri ilk 10’un dışına düştü, ancak McGlone, “Genellikle yutturmaca ve spekülasyon tarafından yönlendirilen, en iyi kriptolar arasında konum için bu kalıcı jokeylik, korkuyla hızla zirveye yükselen çoğu şeyi görmemize neden oluyor” dedi. .

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *