«
Dogecoin

Uzun süredir düşen bir trendde işlem gören DOGE, destek seviyesinden yukarı yönlü tepki almayı başardı. Bu yükselişin devam edebilmesi için yeşil kutu ile gösterilen trend direncini kırması gerekiyor. Kırılım gerçekleşmediği taktirde trendin desteğine kadar gerileyebilir.

Ancak MACD üzerinde oluşan uyumsuzluk nedeniyle bu uyumsuzluğun giderilmesi için yükseliş gerçekleşmesi gerekiyor. Fiyatta daha düşük dipler kaydedildiği halde göstergede daha yüksek dipler görülmektedir. Bu da yükseliş sonucunda uyumsuzluğun giderileceği anlamına geliyor. Yine de orta çizginin altında bulunduğu için düşüş trendi hala güçlü görünüyor.

RSI ise yaklaşık olarak 58 seviyesinde bulunuyor. Bu da hem yükseliş hem de düşüş senaryosunu destekleyebileceği anlamına geliyor.

Günlük grafikte MA200’ün altında işlem gördüğü için düşüş trendi güçlü görünüyor. Bu trendi tersine çevirebilmesi içinse bu seviyeyi aşması gerekiyor.

 

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

Oldukça kritik olan 0,11 dolardan yukarı yönlü tepki alan DOGE, ilk direnç seviyesi olan 0,16 dolara ulaşmak istiyor. Bu seviyeye ulaşması için piyasadaki olumlu havanın devam etmesi gerekiyor.

Bu seviyenin kırılımı sonrasında destek olarak doğrulanırsa 0,22 dolara kadar yükselmek için önünde bir alan bulunuyor. Boğalar güç kazanmaya devam ederse bu sefer de 0,28 dolara ulaşabilir.

Sonrasında önünde 0,35 dolar ve 0,47 dolar dirençleri bulunuyor.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması içinse şu anki seviyeden yaklaşık olarak yüzde 454 kazanç sağlaması gerekiyor.

Düşüş gerçekleşirse bu sefer 0,05 dolara kadar da gerileyebilir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *