«
Dogeman

Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin, gerçek anlamda sokak köpeklerine yardım etmeye aracılık edebilir. Şaka olarak piyasaya sürülen ve internetin popüler meme’lerinden olan Shiba Inu cinsi köpeği kullanan Dogecoin, bütün popülerliğini buna borçlu olabilir. Musk gibi isimlerin zaman zaman esprili DOGE paylaşımlarında bulunması söz konusu kripto para için her şeyi değiştirdi ve bunun bir dönem için en büyük üçüncü kripto para birimi bile olmasını sağladı.

DOGE, Hayat Kurtaracak

Şimdi ise DOGE’un faydalandığı köpeklere bir faydası dokunabilir. PAWS Chicago isimli bir hayvan koruma kurumu, hayvan barınaklarının ötanazi yapmasını engellemeye çalışıyor ve bu bağlamda kripto para bağışı kabul ediyor. Kurum, dün yaptığı açıklamada artık Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin kabul edeceğini açıkladı. Bu bağışlar direkt olarak hayvan barınaklarının kedi veya köpeklere ötanazi yapmasını engellemek için kullanılacak. Kurum, teknoloji sektöründen çok fazla bağış almayı hedeflediğini vurgulayarak köpek temalı reklamlar yayınlamaya başladı bile.

Doge Baybilen Kripto HaberBir reklam afişinde köpeğin gözlerinden kısa süre önce Bitcoin yatırımcılarının benimsediği lazer ışıklarının çıkması da hedefin kripto para yatırımcıları olduğunu ortaya koymakta. Dogecoin ve diğer kripto paralar bu bağlamda gerçek anlamda hayvanlara yardımcı olmak adına kullanılabilecek.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *