«
Etoroo

Metaverse ve meme coin projeleri, bireysel yatırım devi eToro’nun ilk 20’sine girerken, diğer birkaç kripto para birimi açık ilgide keskin düşüşler gördü.

eToro’nun listesinde metaverse ve meme coin projeleri de yerini aldı

Perakende yatırım ve trade platformu eToro’dan elde edilen veriler, küresel müşteri tabanı arasında bir taş gibi düşen ve sıralamada yerlerini kapan kriptoları ortaya çıkardı. Piyasa değeri listeleri, popülerliğin yaklaşık bir değerini sağlayabilirken, birçok iç içe geçmiş faktörle birlikte çok kaba bir ölçüdür. Ayrıca bireysel yatırımcılar ile kurumsal veya VC alıcıları arasında hiçbir ayrım yapmazlar.

Etoro Baybilen Kripto Haber

eToro’nun dünya çapında 23 milyon kullanıcısı var, bu nedenle açık ilgi sayıları, bireysel yatırım yapan kripto piyasasındaki değişiklik hakkında daha net bir fikir verebilir. Trade platformu, 2020’ye kıyasla 2021’in sonu için aşağıdaki ilk 20 sıralamayı paylaştı.

İlk göze çarpan şey, geçen yılın sonlarına doğru yaşanan zayıflığa rağmen Bitcoin’in popülaritesini gerçekten artırmış olması. Eski kripto paraların çoğu gözden düşerken, orijinali açık pozisyonlarda %223’lük bir artışla, onu bir numaralı noktada sıkıca tutmaya yetecek kadar parlaklığını koruyor.

Öne çıkan başka bir şey de, Ethereum’un, rakip Blockchain Cardano tarafından eToro’da üçüncü sıraya düşürülmesi. Bitcoin ve Ethereum’dan uzakta, ‘eski’ nesil kriptolar dövüldü. Ripple (XRP), Stellar (XLM) ve Litecoin (LTC) beğenileri, eToro kullanıcıları arasında popülerlik kazandı.

Dash (DASH), EOS (EOS), Tezos (XTZ), Bitcoin Cash (BCH) ve NEO (NEO) da sadece 12 aylık bir alanda kayda değer bir düşüş gördü. Sırasıyla 4. ve 7. sırayı alan meme coin projeleri Dogecoin ve Shiba Inu listelerde yerini aldı. Metaverse coin projesi Decentraland (MANA), doğrudan 13. sıraya atlayarak bir sıçrama yaptı. Blockchain Solana (SOL) ve Oracle token Chainlink (LINK), yıla platformda yeni token’ler olarak başladı, ancak en çok açılan ilk 20 pozisyonda sona erdi.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *