«
Mana

Decentraland, ilk büyük kripto metaverselerinden biri oldu. Gelişmiş bir ekonomiye ve çeşitli faaliyetlere sahip tam teşekküllü bir sanal dünyadır. Üstelik dünya başka oyunlara bile ev sahipliği yapabilir. Örneğin, Battle Racers ve Zed Run’ı doğrudan Decentraland’de oynayabilirsiniz.

Son zamanlarda, metaverse, giyilebilir içerik oluşturucuların NFT’leri ile gerçekleştirilen her işlemden telif ücreti almalarını sağlayan özel bir tür akıllı sözleşme uyguladı. Bu, dijital ürünleri yaratan kişilerin de dijital sanatlarının yükselen değerinden yararlanacağı anlamına geliyor.

Geliştiriciler, içerik oluşturucuların öğe başına bir alıcı adresi ayarlayabildiği özel bir koleksiyon yönetimi aracı sağladı.

Diğer tarafda
Yalnızca Polygon’da oluşturulan yeni koleksiyonlar telif ücretine tabidir. Ne yazık ki, önceden var olan koleksiyon yalnızca mevcut sahiplerine kar getirmeye devam edecek; geriye dönük değiller. Ayrıca, içerik oluşturucular gelecekte kimin telif hakkı alacağına veya hatta reddedeceğine kendileri karar verebilir.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *