«
Bitcoin-Uyusturucu

Ryan Farace veya “Xanaxman”, karanlık web pazarlarında Xanax, Alprazolam’ın güçlü bir formunu satmakla ünlüdür. Maryland federal mahkemesi onu bunun için hapse attı.

2018 yılında mahkeme, Farace’a bu ilaçları satarken kazandığı 4.000 Bitcoin’i teslim etmesine karar verdi. Daha önce, bu sadece 16.800 dolar değerindeydi. Ancak bugün, bu kadar Bitcoin zaten 187.2 milyon dolara mal oluyor. Bununla mahkeme, Farace’a arazi mülkünden ve 5.6 milyon dolardan nakit olarak vazgeçmesini söyledi.

Ancak, Farace 57 aylık hapis cezasını çekerken kara para aklamaya devam etti.

Suçlamaya göre, Farace’ın babası Joseph Farace, suçuna yardım etti. Ekim 2019 ile Nisan 2021 arasında uyuşturucu gelirlerini akladılar.

Sonuç olarak, Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi, Şubat ayında bu Bitcoin‘in 2.875’ini ve Mayıs ayında 59 Bitcoin’lik bir partiyi daha aldı. Toplamda, bu bugün 137 milyon dolar değerinde.

Ayrıca, bu Bitcoin holdinglerinin hapishane hizmetinden önce bile gerçekleşip gerçekleşmediği belli değil. Nispeten, hapisteyken veya değilken, bu Bitcoin miktarının şaşırtıcı olduğu açık.

Doğrusu, karanlık ağ hakkında bilgi almak, özellikle de karanlık ağda kripto kullanımı kolay değil. ABD hükümeti, bu pazar yerlerini kapatmaya ve ele geçirdikleri Bitcoin’i açık artırmaya zorluyor.

Ve Farace’ın Bitcoin’i henüz piyasaya çıkmadı.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *