«
Bitcoin

Yatırım yönetimi firması Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, Wall Street’in SALT konferansında Bitcoin’in beş yıl içinde 500.000 dolara ulaşabileceğini söyledi. Ünlü yatırımcı, kurumların portföylerinin yüzde 5’ini BTC’ye tahsis etmeye devam ederlerse, Bitcoin’in fiyatının on kat artabileceğine inanıyor.

955166A3 2618 431B 99C5 Bf1E3C5Da5Da Baybilen Kripto Haber

Wood, ilk olarak, BTC’nin tüm kripto para piyasasının geri kalanıyla birlikte büyük bir satışa maruz kalmasından sonra Mayıs ayında 500.000 dolarlık hedefini açıklamıştı.

Şu anda Grayscale’in BTC fonunun 301 milyon dolarlık hissesine sahip olan ARK Yeni Nesil İnternet ETF’i, kısa süre önce Kanada’da Bitcoin’e bağlı borsa yatırım fonlarına yatırım yapmayı mümkün kılmak için değişiklik yapmıştı.

Haziran ayının sonlarında, 21Shares AG ve Ark, ABD’de bir Bitcoin ETF’i başlatmak için başvuruda bulunmuştu. Bu henüz Amerika Birleşik Devletleri’nde onaylanmadı. Wood, ayrıca NFT piyasasını da radarına almış bulunmakta. Ancak henüz bir satın alma gerçekleştirmedi.

SALT konferansında, yasal düzenlemeler ile uyumluluk kripto para endüstrisi ile ilgili baskın konulardan biriydi. Circle CEO’su Jeremy Allaire, yasa yapıcılar ile çalışmanın kripto paraların benimsenmesini sağlamaya yardımcı olacağını söyledi. Bu fikir, yatırımcıların yasalar ile uyum eksikliği nedeniyle kriptoya girmekte tereddüt ettiklerini söyleyen Kanadalı iş adamı Kevin O’Leary tarafından da vurgulandı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *