«
Coinbase

Coinbase, 19 Ağustos’ta yayınlanan bir blog gönderisine göre Japonya’da piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Hareket, Coinbase’in Binance gibilerle rekabet edebilmek için yapması gereken daha küresel bir kitleye ulaşmak için bir başka adımı daha işaret ediyor.

Borsa, lansmanın küresel genişlemesiyle uyumlu olduğunu ve düzenlemelerle tamamen uyumlu olacağını söylüyor. Bunu desteklemek için Japonya’nın en büyük bankalarından biri olan Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ile de bir ortaklık kurdu. Banka 40 milyondan fazla müşteriye hizmet verdiğinden, bu Coinbase’e gerçek bir destek verebilir.

Coinbase, kriptoyu ilk benimseyen ülkelerden biri olduğunu söylerken haklı olarak belirttiği gibi, Japonya vatandaşları kripto piyasasına son derece meraklı olan bir ülke. Sonuç olarak, hükümet son birkaç yılda bunu düzenlemek için adım attı.

Hükümetin aldığı önlemler hiçbir şekilde acımasız değil, ancak son yıllarda daha katı oldu. Binance, Finansal Hizmetler Ajansı’ndan (FSA) lisanssız çalışma konusunda katı bir uyarı aldı. Ajans ayrıca kripto para birimlerine erişimi kolaylaştırmak konusunda da emin değil, bu da yatırımcının korunmasının bir endişe olduğunu ima ediyor.

Coinbase küresel genişlemeye niyetli
Coinbase geçmişte tüm yasal yükümlülükleri yerine getirdiğinden emin olmak için düzenleyicilerle birlikte çalışacağını söylemişti. Bu yaklaşım şimdiye kadar değişim için çalıştı ve Amerika Birleşik Devletleri’nde herhangi bir ciddi sorunla karşılaşmadı. Diğer birkaç borsa ile birlikte, bu yaklaşım çok daha güvenli görünüyor, çünkü dünyanın her yerindeki hükümetler borsaları inceliyor.

ABD’de uyumluluğa sıkı bir şekilde odaklanıyor ve hiçbir ihlalin olmamasını sağlamak için yetkililerle yakın işbirliği içinde çalışıyor. Borsa, çeşitli hükümetlerle dostça davranmak zorunda kalacak ve son birkaç yılda bunu açık bir niyet haline getirdiler. Şimdiye kadar, Coinbase’in stratejisi iyi sonuç verdi.

Coinbase çok başarılı bir 2021 geçirdi. Halka açılmanın yanı sıra bir hissedar mektubunda da güçlü performans rakamları kaydetti. Ayrıca ABD hükümetiyle anlaşmalar yapmayı da başardı. ABD Gümrük ve Göçmenlik departmanı, Gizli Servis tarafından bir sözleşme yapılmasının yanı sıra, bir hafta önce borsadan adli tıp araçları satın aldı.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *