«
Apple-Pay-Coinbase

Coinbase kullanıcıları artık Apple Pay kullanarak herhangi bir Mastercard veya Visa banka kartıyla Bitcoin, Ethereum ve diğer desteklenen kripto para birimlerini satın alabilecekler.

Popüler kripto para borsası Coinbase tarafından, bugün yapılan açıklama ile birlikte kullanıcıların artık Apple Pay ile kripto para birimlerini satın alabileceğini duyurdu. Yapılan açıklamada kullanıcıların Google Pay entegrasyonu ile Coinbase üzerinden kripto para birimleri satın almak için Apple Pay‘i kullanabilecekleri belirtildi.

Coinbase Apple Pay’ı Ödeme Yöntemi Olarak Entegre Etti

Coinbase bugün yayınladığı bir blog yazısında, “Bugün, Apple Pay ve Google Pay’e bağlı banka kartlarıyla kripto alımlarını 7/24 gerçekleştirebilmenin ve işlem başına 100.000 dolara kadar anında nakit ödemeyi etkinleştirmenin yeni ve sorunsuz yollarını sunuyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Coinbase, blog yazısının devamında kullanıcıların hali hazırda Apple Cüzdanınıza bağlı bir Visa veya Mastercard banka kartı olması durumunda, Apple Pay destekli bir iOS cihazında veya Safari web tarayıcısında Coinbase üzerinden kripto para satın almak istediklerinde Apple Pay’ın otomatik olarak bir ödeme yöntemi olarak karşılarına çıkacağını belirtti. Ayrıca Coinbase, Google Pay işlevselliğini “bu sonbaharda” etkinleştirmeyi hedefliyor.

300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

Kullanıcıları Coinbase Üzerinden Apple Pay Ile Kripto Para Satın Alabilecek

Ek olarak Coinbase, Gerçek Zamanlı Ödemeler (RTP) aracılığıyla anında nakit çıkışları gerçekleştirerek, ABD’de bağlantılı banka hesaplarına sahip müşterilerin işlem başına 100.000 dolara kadar anında ve güvenli bir şekilde nakit çekme işlemlerini gerekleştirebileceklerini de kullanıcılarına bildirdi.

Öte yandan kripto para borsası Gemini’de, Google Pay ve Apple Pay ile nakit transferi seçeneklerini platformuna entegre ederek Nisan ayında Coinbase’le benzer bir hamle yaptı. Coinbase, 2021’in başlarında COIN koduyla halka açıldı ve düzenleyici kurumlarla uyumluluğunu yıllar içinde önemli ölçüde geliştirdi.

Brian Armstrong Tasarıyı “Saçma” Olarak Nitelendirdi

Şu anda onay bekleyen yeni bir Amerika Birleşik Devletleri tasarısı, ülkenin kripto vergi gereksinimlerinde değişiklikler içeriyor. Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, kısa süre önce tasarıya katılmadığını ifade ederek “saçma” olarak nitelendirdi.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *