«
Coinbase

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin bilançosuna 500 milyon dolar değerinde kripto eklediğini söyledi.

CEO haberi Twitter üzerinden duyurdu. Son zamanlarda kripto satın almak ve mevcut varlıklarına eklemek için yönetim kurulu onayını aldıklarını söyledi.

Ticaret hacmine göre önde gelen ABD borsasına göre, tüm kârın %10’unu kriptoya yatıracaklar. Ayrıca, kripto ekonomisi olgunlaştıkça bu oranın zamanla büyümeye devam etmesini beklediğini de sözlerine ekledi.

Ayrıca Armstrong, firmanın kripto alımlarına ayırdığı faiz yüzdesini zamanla artırmayı beklediğini vurguladı.

Ayrıca Coinbase aynı gün bir blog yayınladı ve bu hareketin borsayı dijital varlıkları elinde tutan ilk halka açık firma olarak belirleyeceğini söyledi. Buna, bilançosundaki Ether, DeFi tokenleri ve Proof-of-Stake (PoS) varlıkları dahildir.

Ayrıca, ekip kaydetti,

Kripto varlık yatırım tahsisimiz, toplam saklama kripto bakiyelerimiz tarafından yönlendirilecek – yani müşterilerimiz yatırım stratejimizi yönlendirecek. Yatırımlarımız, dolar maliyeti ortalama stratejisi kullanılarak çok yıllı bir pencerede sürekli olarak dağıtılacaktır.

Ekip, “Uzun vadeli yatırımcılarız ve yalnızca bir varlığın platformumuzdan çıkarılması gibi belirli koşullar altında elden çıkaracağız” dedi ve tüm işlemlerin tezgah üstü masaları aracılığıyla yapılacağını da sözlerine ekledi. Aksi takdirde, müşterilerimizle herhangi bir çıkar anlaşmazlığı yaşamamak için takas işlemleri gerçekleştirilecektir.

Firma, bitcoin sahibi şirketler listesine katılırken, ekip, kripto ekonomisi büyüdükçe tahsislerini zamanla uzatabileceklerini söyledi. Ayrıca gelecekte daha fazla şirketin bilançolarında kripto tutacağına inanıyorlar.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *