«
431Ff1Ce13

Çinli bitcoin (BTC) madencilerinin sürüleri halinde Paraguay’a akın etmeye hazırlandığı bildiriliyor – bazı endüstriyel oyuncularla birlikte düzenleyicilerin madencilerin ilerlemesini engellememesi halinde önümüzdeki üç yıl içinde ülkede çevrimiçi olarak yarım milyon platform olabileceğini iddia eden raporlarla birlikte zaten Güney Amerika ülkesinde mağaza kuruyor.

Paraguaylı madencilik firması Digital Assets’in CEO’su Juanjo Benítez Rickmann’a göre, Criptonoticias’a göre, “en az sekiz” Çinli “finansal kuruluş”, “madencilik operasyonlarını Paraguay’a devretmek” konusunda güçlü bir ilgi göstermişti.

Anakara Çinli madencilere ek olarak Rickmann, “diğer bölgelerden gelen büyük konsorsiyumların” Paraguay’a taşınmakla “ilgilendiğini” ve “bazılarının Tayvan’dan” özellikle istekli olduğunu iddia etti.

23 Haziran’da Rickmann, Twitter’da Paraguay’daki Tayvan Büyükelçiliği Ekonomi Danışmanı Alfredo Shu ile “iyi bir sohbet” yaptığını yazdı. Shu ve kendisinin “Bitcoin madenciliğinin mevcut durumu” hakkında konuştuğunu ve yakın zamanda Parlamento’nun Paraguay’da kripto madenciliğini kurumsallaştırmayı ve düzenlemeyi amaçlayan bir yasa taslağı hakkında konuştuğunu yazdı.

Pek çok uluslararası gözlemci, Digital Assets tarafından ortaklaşa yazılan yasa tasarısının etkisinde kaldığını iddia etse de, Paraguay merkezli kripto topluluğundaki bazıları, yasanın nispeten muhafazakar doğasının en azından politika yapıcıları düşünmek için duraklatabileceği konusunda ihtiyatlı bir şekilde iyimser.

Paraguay’daki Tayvan Büyükelçiliği ise Dijital Varlıklarla BTC hakkında konuştuğunu ve Paraguay’da “birçok fırsat yaratacak yeni bir iş stratejisi” ve “giderek daha yerleşik hale gelmek” hakkında konuştuğunu yazdı.

Madenciler uzun zamandır Paraguay’ın devasa hidroelektrik barajlarını izliyorlar: Her ikisi de tahmini 8.500 MW güç üreten Itaipú ve Yacyretá. Bununla birlikte, şu anda bunun çoğu boşa gidiyor, ancak ülke yalnızca yaklaşık 3.300 MW tüketiyor.

Medya kuruluşları, kimliklerini açıklamamayı tercih eden madencilik firmalarının, son haftalarda birçoğu tasarının şekillendirilmesine yardımcı olan Paraguaylı madenciler ile temas halinde olduğunu belirtti. Çinli firmaların, yasa tasarısının mecliste nasıl ilerlediğini öğrenmeye hevesli oldukları bildiriliyor.

Ancak diğerleri, milletvekillerinin ne ortaya çıkaracağını görmek için beklemek istemiyor. Rickmann, Çinli madencilik gruplarından birinin “Paraguay’a çoktan geldiğini” ve “önümüzdeki aylarda” 90.000 kadar sondaj makinesini çevrimiçi hale getirmek için harekete geçeceğini iddia etti.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *