«
Kazakistanda-Mining

Çin merkezli bir oyun ve internet şirketi olan The9, Kazakistan’da Toplam 200 megawatt (MW) kapasiteli yeni kripto madenciliği tesisleri inşa etmeyi planlıyor. Projeyi, madencilik donanım bakımı da sağlayacak yerel bir kuruluşla ortak girişim yoluyla gerçekleştirmek istiyor.

The9 İştiraki Kazakistan Şirketi İle Yatırım Memorandumu İmzaladı

NBTC, Şangay merkezli the9’un yüzde yüz iştiraki ve Kazakistan’da kayıtlı LGHSTR Ltd. Çinli şirket, Orta Asya Cumhuriyeti’nde bir ortak girişim kurmak için bağlayıcı olmayan bir yatırım memorandumu imzaladığını açıkladı. Nbtc, 51% ‘ e sahip olacak ve yeni kuruluşun Yönetim Kurulunu kontrol edecek, ayrıntılı bir basın açıklaması.

The9, ortak girişimin ana görevinin iki yıl içinde toplam 200 MW kapasiteli kripto para birimi madenciliği siteleri inşa etmek olacağını açıkladı. Şirket, tamamlanan tesislerin 50.000’den fazla S19 Antminer cihazını barındırabileceğini ve yaklaşık 5 EH/s hash gücüne sahip olacağını söyledi. Bu yılın sonuna kadar yaklaşık 100 MW kapasite mevcut olmalı ve geri kalanı için son tarih 2022’nin sonunda belirlendi.

The9 şu anda kripto madenciliği işini çeşitlendirilmiş bir yüksek teknoloji internet şirketi olarak kurmak için daha geniş bir çabanın parçası olarak küreselleştirmek için çalışıyor. NBTC’NİN CEO’su Cai Zhifang, hash gücünün ilk partisinin Ağustos ayı başlarında Kazakistan’da restore edildiğini ve ekipmanın istikrarlı bir şekilde çalıştığını belirtti. Yönetici ekledi:

Dünya çapındaki madencilik tesisleri ortaklarımızla işbirliği sorunsuz bir şekilde ilerlerse, bu yılın Ekim ayı sonuna kadar orijinal hash gücümüzün yaklaşık %50’sini geri kazanmayı bekliyoruz ve tüm orijinal hash gücümüzü geri kazanmayı ve bu yılın sonundan önce yeni hash gücü eklemeyi planlıyoruz.

Çinli Cryptocurrency Madencileri dostça hedeflere göç etmeye devam ediyor

The9, dünyanın farklı bölgelerinde düşük maliyetli elektrik ve sürdürülebilir enerji madenciliği tesisleri aramaya devam edeceğini vurguladı. Hem kendi hem de ortaklarına ait ekipmanların kripto para birimi madenciliği donanımının büyük ölçekli dağıtımını hızlandırmak istiyor. Bunu başarmak için şirket yeni madencilik çiftliklerine yatırım yapmayı ve mevcut tesislerin işletmecileri ile işbirliği yapmayı planlıyor.

Ağustos ayının başlarında, nbtc iştiraki, Kazakistan’dan başka bir kuruluş olan Kazdigital Ltd.ile bir ortak girişim şirketi kurmak için bağlayıcı olmayan bir dönem belgesi imzaladı. Plan, The9 ve diğer madencilik şirketlerinin sahip olduğu madencilik kulelerini dağıtmak için kullanılacak 100MW kapasiteli bir kripto para birimi madencilik sitesi inşa etmektir. Ve Temmuz ayında, Çinli firma iki yıl boyunca Rus şirketinin madencilik kapasitesinin 15 MW’INI kullanmak için Bitriver ile bir barındırma anlaşması imzaladı.

Çin genelinde bitcoin madenciliğine yönelik devam eden bir baskının ortasında, halk Cumhuriyeti’nden madenciler daha dost yargı bölgelerine taşınıyorlar. Haziran ayında, Shenzhen merkezli Bit madenciliği, madencilik ekipmanlarını ülkeye göndermeye başladı ve 3.000 makine taşıdı. Bir ay sonra şirket, Kazakistan’da 2.500 madencinin daha satın alınması ve konuşlandırılmasıyla Orta Asya’daki faaliyetlerini genişlettiğini açıkladı. Aynı zamanda, donanım üreticisi Bitmain, antminer S19 Pro madencilerini enegix tarafından işletilen 180 MW’lık bir veri merkezinde barındırmak için bir plan açıkladı.

Kazakistan’da daha fazla madencilik şirketinin varlığını kurmasını bekliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *