«
Celo-Fiyat

Kripto para birimleri dünyası genellikle bizi büyüledi. Bundan daha sık, bizi hareketsiz bırakıyor, ilerlemesine hayret ediyor. Şimdi, yine o noktadayız gibi görünüyor.

Akıllı telefon kullanıcıları arasında kripto kullanımını teşvik eden Celo ekosisteminin yerel bir madeni parası olan CELO, son 24 saatte %52 arttı. Bugün, haber saatinde, madeni para 24 saatlik en yüksek seviyesi olan 4.99$’dan 4.70$’dan işlem görüyor. Genel olarak, geçen hafta %55’in üzerinde büyüdü.

Celo Baybilen Kripto Haber

Madeni parayla ilgili tüm anlaşmazlık ve telgraf kanalları artık tartışmalar ve yeni girenlerle dolup taşıyor. Büyük olasılıkla, “pompa”, CELO’nun şu tweet’ini atmasının sonucuydu:

Peki… CELO’nun bu patlamaya hazır büyümesine ne katkıda bulunuyor?
Mobil öncelikli DeFi’nin öncüsü olan CELO, akıllı telefon kullanıcıları için kolay kripto işlem erişimini zorlayan benzersiz bir konsept getirdi. Ayrıntılı olarak, telefon numaralarını açık anahtarlar olarak kullanır ve kripto ticareti için bankacılık erişimi ihtiyacını ortadan kaldırır.

Celo ağı, kullanıcıların DeFi’ye doğru ilerlemesinin bir parçası olarak akıllı sözleşmeler ve DApp’ler oluşturmasına da olanak tanır. Nisan 2020’de başlatılan ana ağıyla, bu yıl platformun büyük ölçekli kullanıcı ve kurumsal desteği çekerken büyük ölçüde olgunlaştığını gördü.

Ayrıca, CELO’nun çekiciliğini artıran şey, başlı başına bir hisse kanıtı (PoS) belirteci olmasıdır. Sadece bu değil, aynı zamanda Celo ağının işlem ücretleri, yönetimi ve bakımı için de kullanılır. Giderek daha fazla kripto ağının PoS tabanlı bir sisteme geçmesiyle Celo, erişim kolaylığı ve daha az güç tüketen bir protokolü bir araya getiren bir ilk olarak ortaya çıkıyor.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *