«
Cardano-Coin-Nedir-1024X576

25 Ağustos Çarşamba günü, popüler YouTube kanalı “Altcoins Daily”nin sunucularından biri, Twitter’da kanalın 462 binden fazla hayranına Cardano’nun ADA tokeninde ne kadar “devasa yükseliş” olduğunu ifade etmenin ilginç bir yolunu buldu. ADA’daki yükselişinin en önemli iki nedeninden biri, 12 Eylül’de Cardano Mainnet’te yayınlanması beklenen akıllı sözleşmelere destek sağlayan yaklaşan Alonzo hard forku olarak öne çıkıyor.

Cardano (ADA)’daki yükselişin sebebi

baybilen.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, 13 Ağustos’ta Cardano protokolünün araştırma ve geliştirmesinden sorumlu olan Blockchain teknoloji şirketi IOHK (“IOG”), Cardano ana ağında Alonzo hardforkunun tarihini açıkladı. Cardano’nun 13 Ağustos’taki “Ay Ortası Geliştirme Güncellemesi” etkinliği sırasında, IOHK Teslimat ve Ürün Müdürü Nigel Hemsley, IOHK Pazarlama ve İletişim Direktörü Tim Harrison’a Cardano’nun Alonzo hardforku birleştirici etkinliğinin 12 Eylül’de planlandığını söyledi. Altcoins Daily’nin Cardano’daki yükseliş eğilimi görmesinin bir diğer önemli nedeni, 25 Ağustos’ta Blockchain girişimi dcSpark’ın EVM uyumlu akıllı sözleşmelerin Cardano’nun ana ağından yürütülmesine izin verecek yeni sidechain projesi (Milkomeda) hakkında yaptığı duyuru.

Ayrıca, Milkomeda projesi gelecekte Cardano ile Solana gibi diğer birinci katman (L1) Blockchainleri arasında birlikte çalışabilirlik sağlamayı vaat ediyor. O günün ilerleyen saatlerinde, EMURGO’da Mühendislik ve Cardano Ürün Müdürü eski Başkan Yardımcısı olan dcSpark CTO’su Sebastien Guillemot, Milkomeda projesi hakkında tweet attı ve kurucu ortağı olduğu şirketin Ethereum geliştiricilerinin Solidity’lerini dağıtmasına izin vermek için bir dApps’den Cardano’ya sidechain inşa ettiğini söyledi.

Alonzo hardforku

Dün yayınlanan bir YouTube videosunda Altcoins Daily sunucusu Aaron Arnold, yükselişe geçeceğini düşündüğü yedi altcoinden bahsetti: Ethereum, Cardano, Solana, Chainlink, Avalanche, Enjin ve XRP. The Daily Hodl tarafından Cardano ile ilgili olarak (bugün erken saatlerde yayınlanan) bir rapora göre Arnold, Cardano’nun yaklaşmakta olan Alonzo hardforku ve Milkomeda sidechain projesi hakkında şunları söyledi:

Bu, 12 Eylül güncellemesine, akıllı sözleşmelerine yaklaştıkları için ADA için büyük bir haber. Başka bir şey ortaya çıktı, bu çok güzel, oldukça havalı. Cardano, Ethereum uyumlu bir sidechain alıyor… Sidechain, işlem ücretlerini ödemek için varlıklar olarak sarılmış ADA kullanacak… Bu Ethereum için daha iyi, bu ADA için daha iyi. Mesele şu ki, her şey birlikte çalışabilir hale geliyor ve tüm bu ağların birbirleriyle çalışması ve birbirleriyle konuşması iyi. Ethereum’da büyük ölçüde yükseliş. Cardano’da büyük ölçüde yükseliş var.

Son olarak, bugün erken saatlerde kripto analisti Ali Martinez, ADA’nın son fiyat hareketinden bahsetti:

Son .

Kaynak: https://kriptokoin.com/cardano-analisti-hedef-12-eylul-degil/

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *