«
Cardano

Cardano’nun yerel kripto parası yüzde 12,5’in üzerinde yükseldi. Büyük bir düşüşün ardından ve bugün Alonzo lansmanından önce toparlandı. Akıllı sözleşme özelliği yaklaştıkça, Cardano’nun yerel varlığı ADA’nın fiyatı Binance borsasında neredeyse yüzde 16 yükseldi.

IOG CEO’su ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, topluluğa Pazar günü Alonzo sert çatalının (Hard Fork) piyasaya sürüleceğini hatırlatmak için tweet paylaştı ve bu da kullanıcıların en büyük Proof-of-Stake (Hisse Kanıtı – PoS) blok zincirinde akıllı sözleşmeler oluşturmaya başlamasını sağlayacak.

Bununla birlikte, zincir üstü veri analizi yapan Santiment’in ekibi, ADA’nın topluluğu aşırı heyecanlı veya korkulu hale geldiğinde, fiyatın tekrar keskin bir şekilde düşebileceği konusunda uyardı.

9 Eylül’de ADA, diğer kripto para birimleriyle birlikte 2,9 dolar seviyesinden keskin bir düşüş yaparak yaklaşık olarak 2,16 dolar ve ardından 2,21 dolar seviyelerine geriledi. Dogecoin ayrıca, lider kripto para birimi Bitcoin’in 50.000 dolar seviyesinin altına düşmesinin ardından o gün büyük bir düşüş gerçekleştirdi.

Yakın tarihli bir canlı yayında Hoskinson, ADA fiyatındaki düşüşün, Cardano’da başlatılan çok havuzlu merkezi olmayan borsa Minswap’ın karşılaştığı teknik sorunlarla ilgili son FUD’a değil, Bitcoin düzeltmesine bağlı olduğuna dikkat çekti. Şimdiye kadar, ADA 2,52 dolardan yüzde 4,5 yükseldi ve 2,64 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *