«
Cardanoo

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, 7 günün en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 10 düşen Cardano’yu (ADA) analiz etti.

Cardano’nun akıllı sözleşmeleri 12 Eylül “Alonzo” güncellemesi ile birlikte aktif olacak. Van de Poppe, bunun üstüne, ADA’nın bir konsolidasyon aşamasına girmeden önce etkileyici bir fiyat artışı kaydettiğini söyledi.

“Cardano, Mayıs ayındaki gerçek çöküşün ve sonrasındaki konsolidasyonun ardından geçen ay en güçlü hareket edenlerden biri oldu. Ağustos ayından bu yana, tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yükseliyor. Öyleyse, bu kadar büyük bir koşudan sonra başka bir kırılma olmasını beklemeli misiniz?”

Kripto analisti, ADA için “yeni bir dalganın” ancak fiyatın yatay hareket ettiği bir dönemden sonra başlayacağını söyledi.

“Bu aşamada Cardano’nun 100 milyar dolarlık bir değerlemesini görüyorsanız, asıl olayın zaten fiyatlandırılmış olduğu göz önüne alındığında, patlamanın gerçekleşmesini beklemenin mantıklı olmadığını düşünüyorum.

Dolayısıyla şu anda gördüğümüz şey, fiyatın yeni dalga başlamadan önce bir miktar konsolidasyona sahip olarak dengeye, ortalamaya doğru geri döndüğü.”

ADA/USDT grafiğinde Van de Poppe, “çok önemli destek seviyesinin” 2 dolar civarında olduğunu ve konsolidasyon aşamasından sonra bir dalganın başlamasının muhtemel olduğunu söyledi.

“Çok önemli bir destek seviyesi olarak 2 dolar civarındaki aralığa bakmalısınız.

Buradan 2 dolara, bence sadece DCA (Dolar Maliyet Ortalaması) yapabilirsiniz ve ardından yeni dalgayı izlemeye hazırlanmalısınız. Dolayısıyla her büyük hareketten sonra bir çeşit konsolidasyon yaşayacağız.”

ADA/BTC grafiğinde, kripto analisti olası bir giriş noktası olarak izlenmesi gereken seviyenin 0.0000448 BTC 2,14 dolar seviyesi civarında olduğunu söyledi.

“Yani bu aşamada Cardano’nun Bitcoin çifti için tutması çok önemli olarak izlediğim seviyeler hala bu bölge (0.0000448 BTC).

Altını kırarsak, Cardano’nun tutunması gereken son seviye 0,000036 BTC (1,72 dolar) civarındadır. Bu seviye kırılırsa, dalga kaybolur. Dolayısıyla bu bölgelerde, gerçek kripto para birimiyle ilgileniyorsanız, Cardano satın almak veya en azından bu pozisyonu biriktirmek isteyeceksiniz. Ve 0.000036 BTC’nin altına düştüğümüzde, bence çıkmak istersiniz.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *