«
Ada

Cardano alan yatırımcılar, bu sabah mutlu uyandılar. Çok fazla potansiyeli olan ve yatırımcılarına büyük vaatler sunan ADA, bugün bu zamana kadarki en yüksek fiyatını buldu. Bu haberle birlikte BTC ve ETH arkasından ADA listede 3.sırada yer alıyor.

Kripto para piyasası bugün oldukça iyi bir performans gösteriyor. Toplam piyasa hacmi %6’nın üzerinde yükselişle 2,04 trilyon doları aşarken Bitcoin, bir kez daha 47 bin doların üzerine çıktı. Ethereum bugün %7 yükselişle 3.210 dolardan işlem görürken ilk üçün yeni üyesi Cardano oldu.  ADA’nın son 24 saatteki işlem hacmi %100 artışla 10,3 milyar doları buldu. Kripto para biriminin toplam piyasa değeri ise %18 tırmanışla 80 milyar doları geçti. TSİ 13.00 itibarıyla ADA, bu performansıyla bugün en çok yükseliş yaşayan ikinci kripto para konumunda.

Peki Cardano (ADA) neden bu kadar yükseldi?

Cardano cephesinde yaşanan son fiyat artışının arkasında Alonzo Purple isimli güncellemenin yer aldığı düşünülüyor. Cardano Vakfı ayrıca algoritmik stablecoin projesi Djed’in de başlatılacağını açıkladı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ADA’nın yıl sonunda 150 dolara ulaşabileceğini iddia ederken Alonzo Purple güncellemesinin 12 Eylül’de gerçekleşeceği bildirildi.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *