«
Cardano

NFTA Nedir?

Input Output Global ve Cardano Foundations, Cardano’ya katkıda bulunanları on NFTA ile ödüllendirdi. Cardano Vakfı, NFTA (Non-Fungible Tokens of Appreciation – Takas Edilemez Takdir Belirteci) konseptine öncülük ediyor. Kar amacı gütmeyen kuruluş bu NFTA token’larını Cardano’ya (ADA) katkıda bulunan kişiler arasında dağıttı.

NFTA’lar Cardano’da faaliyet göstermeye başlıyor

Cardano Foundation tarafından paylaşılan detaylı bir açıklamaya göre, Cardano geliştirici web portalının faaliyete geçişini farklı bir şekilde kutluyorlar. İlk NFTA’lar, bu blok zincirinin gelişmesine katkıda bulunan 10 Cardano tutkununa hediye edilecek. Yeni token’lar CIP 721 Metadata Standard’a (Meta Veri Standardı) uygun olarak üretilecek. Bu da bilgilerin blok zincirinde barındırılabilmesi için kullanıcıların Cardano token’larına meta veri iliştirmesini sağlayacak anlamına geliyor.

Cardano Foundation:

NEW DEV BLOG: How we minted the NFTAs, and why we went for this standard Tokens built on #Cardano are native. Unlike Ethereum’s ERC-20 tokens, Cardano doesn’t require a smart contract.

Bu ve bunun gibi son dakika gelişmelerinden haberdar olmak, bitcion ve diğer kripto paralar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bizi Twitter ve İnstagram’dan takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *