«
Ethereum

Kripto para piyasası üzerindeki azalan baskıya rağmen, Ethereum (ETH) hala Haziran ayında girdiği konsolidasyon kanalını kırmak için mücadele ediyor. ETH, son birkaç haftadır 1.000-1.200 dolar aralığında işlem görüyor ve nispeten düşük volatilite gösteriyor.

Ethereum 1.210 dolara ulaştığında, ticaret aralığına girdiğinden beri üçüncü kez yukarıda belirtilen dirençle karşı karşıya. Başarılı Merge güncellemesinden sonra girişlerdeki potansiyel artış göz önüne alındığında, başarılı bir atılım, Ethereum için potansiyel bir geri dönüş rallisi için bir katalizör olabilir.

Dalgalı yükselişlerden sonraki konsolidasyon kanalları, özellikle yatırımcılar arasında belirsizlik hakimse, piyasanın “sakinleşme” ve bir sonraki hareket yönünü belirleme arzusunu yansıttığı için olağandışı değildir. Ağın temel büyümesi Merge güncellemesi, ağın daha fazla güvenliğe sahip olmasının yanı sıra daha ölçeklenebilir ve operasyonel hale gelmesi beklendiğinden, Ethereum’un toplu olarak benimsenmesini potansiyel olarak mümkün kılabilecek en önemli faktörlerden biridir.

Yukarıda bahsedilen iyileştirmelere ek olarak, bir varlık olarak Ethereum, ihracının azalmasını beklediğimiz için deflasyonist hale gelecektir. Ne yazık ki, zamanın gösterdiği gibi, yatırımcılar arzının sürekli olarak daraldığını bilmelerine rağmen daha fazla ETH almaya henüz hazır değiller.

Yazım zamanında, Ethereum 1.226 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yaklaşık %12,59 fiyat artışı gösterirken aktif olarak konsolidasyon kanalının üst sınırının direncini kırmaya çalışıyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *