«
Bitcoin-Future

Ünlü kripto para analisti, Bitcoin ve Ethereum’un derin bir düzeltme için hazır olduğuna inandığı için altcoin pozisyonlarından çekildiğini söyledi. Twitter’da 165.600 takipçiye sahip olan Smart Contracter takma adlı ünlü analist, Bitcoin’in (BTC) 40.000 doların altına, Ethereum’un (ETH) 3.000 doların altına düşebileceğini söyledi.

“Ne kadar boğa görünebileceklerini düşünmeme rağmen, birçok alt pozisyonumdan kar elde ettim. BTC ve ETH’nin daha derin C dalgaları oluşturmak üzere olduğunu düşünüyorum, her ikisinin de Temmuz ayının en düşük seviyelerinden elde ettikleri 5 dalga artışını düzelterek sırasıyla 36.000 ve 2.600 dolara düşüş her şeyi etkileyecek.”

Ünlü Analist, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan piyasa katılımcılarının psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden teknik bir analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisini kullanıyor. Teoriye göre, bir varlık bir yükseliş trendinde beş dalgalı bir döngüyü tamamladıktan sonra önemli bir düşüş (ABC dalgası) geçirir.

Son zamanlarda Smart Contracter, olası ralliler için Solana (SOL) ve Ethereum rakibi Avalanche’a (AVAX) baktığını söyledi. Radarındaki diğer altcoin’ler, sentetik varlıkların ticaretine güç veren bir kripto para birimi olan Synthetix (SNX) ve stabilcoin merkezi olmayan borsa Curve Finance’in yönetişim token’ı olan Curve (CRV).

Smart Contracter, Bitcoin üzerinde kısa vadeli düzeltme beklerken, diğer kripto analisti Michaël van de Poppe, BTC’nin kilit destek seviyesini 47.000 doların üzerinde tuttuktan sonra 50.000 dolara doğru bir ralli başlatmanın eşiğinde olduğuna inanıyor.

“Bitcoin için hala oldukça iyi.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *