«
Altcoin

Bitcoin ve altcoin piyasası, ortaklıklar ve anlaşmalar ile heyecanını koruyor. Altcoin’lerin arkasındaki ekiplerin çeşitli anlaşmalar yapması, hem benimsenmelerini hem de tanınırlıklarını artırıyor. Ayrıca büyük şirketler, gelişen bu alana yatırım yapmaya devam ediyor. Bu gelişmelerle bazılarının fiyatında da olumlu değişimler oluyor.

Goldfinch, 25 milyon dolarlık yatırım aldı

Merkezi olmayan kredi protokolü Goldfinch, geçen Haziran ayında protokolün 11 milyon dolarlık A Serisi turuna öncülük eden Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki A Serisi uzatma turunda 25 milyon dolar topladı. Goldfinch, merkezi olmayan bir kredi yüklenim süreci kullanarak teminatsız krediler için açık bir pazar yeri olarak hizmet eder.

Goldfinch protokolü, Goldfinch havuzundan stablecoin çekebilen ve ardından sermayeyi borçlulara dağıtabilen borç veren işletmelere kredi limitlerini genişletir. Goldfinch, küresel sermayeye erişim sağlar, ancak kredi oluşturma ve hizmet verme işini borç veren işletmelere bırakır. Goldfinch, bir yıl önce 250.000 dolar olan kredi hacmini 38 milyon doların üzerine çıkardı. Protokol, 18 ülkede 200.000’den fazla kişiye hizmet veriyor.

Moonbeam Network, Polkadot’taki lansmanını 11 Ocak’ta tamamlıyor

Lansman sürecinin 2. aşamasını tamamlayan Moonbeam Network, 11 Ocak 2022’ye kadar Polkadot’a lansmanını tamamlamayı planlıyor. Moonbeam, Kusama ve Polkadot’un lansman sürecini model alan Moonriver ile aynı lansman sürecini izleyecek. Dağıtılırken ağın kararlılığını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu sürecin, ilk beş parachain pozisyonu için müzayedeler tamamlandıktan ve bir Moonbeam parachain pozisyonunun güvence altına alınmasından sonra başlaması bekleniyordu. Son tarih olarak 11 Ocak belirlendi.

 

Tweett Baybilen Kripto Haber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popüler altcoin Dogecoin için yeni ortaklık

Dogecoin Vakfı, uzak bölgelerde DOGE işlemlerini desteklemek için Starlink ile ortak olma planlarını açıkladı. Proje, Dogecoin Vakfı tarafından yayınlanan bir yol haritasında önerildi. Araştırma, Starlink’in Dogecoin madencilerini işlemleri ölçeklendirmeye zorlama potansiyeline sahip olduğunu ortaya koydu. Dogecoin Vakfı’na göre, Starlink ile ortaklığı tanımlayan proje, RadioDogeolarak adlandırılıyor ve proje yerine oturdukça diğer ayrıntıları ortaya çıkacak.

Aave, düzenlenmiş alana yönelik çalışmalarıyla gündeme geldi

Aave kurumsal yatırımcıları ve düzenlenmiş finansal kuruluşları hedef alan DeFi havuzu Aave Arc’ı başlattı. Havuzun, lansmanı sırasında Fireblocks’un beyaz liste aracısı ve Celsius, CoinShares ve GSR dahil olmak üzere 30 kurum katılım gerçekleştirecek. 5 Ocak tarihli bir duyuruda Aave, Arc’ı “AML düzenlemeleriyle uyumlu olacak şekilde tasarlanmış ve tüm katılımcı kurumların Müşterini Tanı (KYC) doğrulamasından geçmesi gereken bir DeFi likidite piyasası” olarak tanımladı.

Köklü altcoin Tezos, yeni ortaklık ile e-spor adımı atıyor

Büyük video oyunu yayıncısı Ubisoft ile bir NFT anlaşmasını açıkladıktan haftalar sonra, Proof-of-Stake blockchain ağı Tezos şimdi e-spor endüstrisine adım atıyor. Tezos Vakfı, önde gelen bir Avrupa e-spor organizasyonu olan Team Vitality ile bir sponsorluk anlaşması yaptığını duyurdu. Üç yıllık anlaşma 2024’e kadar sürecek ve Tezos, giyim markası Adidas ve PC donanım üreticisi Corsair dahil olmak üzere diğer takım sponsorlukları arasında Vitality’nin “ana ortağı” haline gelecek.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *