«
Coins

Kripto türevleri borsası BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) dışındaki tüm kripto varlıklarının yıkıcı kayıplar görebileceğini söyleyerek yatırımcıları uyardı.

Btc Eth Baybilen Kripto Haber

“Lider kripto ve lider altcoin dışındaki kriptoları elden çıkaracağım”

Arthur Hayes, yeni bir makalede, BTC ve ETH önümüzdeki aylarda sırasıyla 30.000 doların ve 2.000 doların altına düşerse, şaşırtıcı kayıplar görebilecekleri için diğer tüm kripto varlıklarını satmayı düşüneceğini söylüyor:

 

”Bitcoin’in üç ile altı aylık bir zaman diliminde 30.000 doların altında ve Ethereum’un 2.000 doların altında işlem göreceğine inanırsam, tüm sh*tcoin’lerimi çöpe atacağım. Bunun nedeni, Bitcoin ve Eter’in en yüksek kaliteli kripto paralar olması ve henüz kanıtlanmamış tüm rakiplerinden daha az düşüş yaşamaları.”

 

Ünlü CEO’ya göre, Bitcoin veya lider altcoin Ethereum Blockchain’ini kullanan herhangi bir özel proje de 9.8 m/s’den daha yüksek bir yerçekimi yaşayacak. Arthur Hayes, bu tür altcoin projelerinin, gerçek bir kripto çöküşünde %75’ten %90’a düşebileceğini belirtiyor. Arthur Hayes ayrıca, BTC ve ETH önceki boğa piyasasının yüksek seviyelerinin altında düzeltme yaparsa, en büyük iki kripto varlığının değerini sorgulamaya başlayacağını söylüyor:

 

Bitcoin 20.000 dolar veya altında işlem görürse veya Ethereum 1.400 dolar veya altında işlem görürse, bu kriptoların enerji açısından değerlerini koruyabileceklerinden şüphelenmeye başlayacağım. Bu iki seviye, 2017 boğa piyasası sırasında önceki tüm zamanların en yüksek seviyeleriydi. Ama bu itibari para fiyatı. Eğer petrol tekrar negatife dönerse, o zaman benchmark kriptoların daha az itibari para kazandırması kimin umurunda?”

 

BTC, şuan 42.086 dolardan işlem görürken, 30 günlük zirvesi olan 50.830 dolardan %20,98 uzakta bulunuyor. ETH ise 30 günün en yüksek seviyesi olan 4.179 dolardan %35 düşüşle 3.170 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *