«
Altcoin

Uzman yatırımcı ve Goldman Sachs’ın eski yöneticisi Raoul Pal, dört altcoin’in, BTC ve ETH’nin güçlü benimseme eğrilerini yakından takip ettiğini söyledi. Anthony Pompliano’nun YouTube kanalında yaptığı yeni bir röportajda Pal, BTC ve ETH’yi yansıtan hızlı ağ benimseme yörüngelerine sahip dört altcoin’i açıkladı. Real Vision CEO’su, akıllı sözleşme platformu Solana’nın (SOL) benimseme oranının Ethereum’u neredeyse mükemmel şekilde yansıttığını söylüyor.

“Ethereum 2017’de hem fiyat hem de fiyat yapısında Bitcoin’i tam olarak takip ediyordu. Bitcoin, fiyat yapısında büyüleyici olan ancak faklı fiyatta olduğu 2013 Bitcoin’ini takip ediyor.

Bahse girerim Solana 2017’de var olsaydı Ethereum’u takip ederdi. O sırada piyasada olan yatırımcılar bilir, Ethereum herkesi şaşırtan roket gemisiydi ve tahmin edin ne oldu… bu tam bir grafik uyumu.

Ve fiyatlar aynı. Solana tam olarak Ethereum’u takip ediyor, Ethereum tam olarak Bitcoin’i takip ediyor… sanki tüm sihir bu ağın benimsenmesinde saklı.”

Pal, geniş ağ kabulü kazandığını ve dolayısıyla değeri arttığını gördüğü diğer üç akıllı sözleşme platformunu da açıkladı.

“Üstel fiyat artışlarını her şeyden daha fazla gördüğünüz bu hızlı büyüme, hızlı benimseme aşamasında olan diğer üç altcoin, Terra, Avalanche ve muhtemelen Polkadot’tur. Bence bu döngüde hepsi başarılı olacak. Ve Ethereum gibi, hepsi daha sonra aşağı inecek. Bundan sonra, nasıl oluştuğunu göreceğiz.”

CoinGecko’ya göre, yazının yazıldığı sırada, Terra (LUNA) 37,85 dolar, Avalanche (AVAX) 54,39 dolar ve Polkadot (DOT) 34,30 dolardan işlem görüyor. Pal, geliştiricilerin üzerlerinde inşa ettikleri proje sayısı nedeniyle bu platformları sevdiğini açıklıyor.

“Garip bir şekilde tutarlı. Durumun böyle olacağını hiç düşünmemiştim, çünkü tüm insanları internette görüyorsun, ‘Benim projem, benim projem’ gibi. Ancak, hepsini net olarak dengelediğinizde ve sadece benimseme etkilerini uyguladığınızda kendinize sorun; bu şeyler benzer görünüyor mu? Neredeyse aynılar. Bu inanılmaz.”

Pal, blok zincirinin merkeziyetsiz olmasının önemini bir yatırım perspektifinden nasıl gördüğü sorulduğunda, şunları söylüyor:

“Bu risk eğrisi. Bu yüzden Bitcoin risk yığınının en altında yer alıyor. Bitcoin temel varlıktır çünkü en merkezi olmayandır. Bu roket bilimi değil.

Ancak bir kez daha ileri gittiğinizde, altcoin’ler daha az merkezi olmayan hale gelir, bu nedenle daha riskli varlıklardır. Bu, bir rol oynamadıkları anlamına gelmez, ancak zorunlu olarak bu tür bir yedek varlık olma rolünü oynayamazlar. Bitcoin’in sahip olmadığı, fiyatlandırılması daha zor bir risk unsuruna sahipler.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *