«
Btc
  • Glassnode’dan gelen verilere göre, Coinbase’in BTC rezervleri şu anda 700.000’e kadar düştü.
  • BTC çıkışı, daha fazla alım yapıldığı anlamına gelirken, lider kripto para şu anda yatay işlem görüyor.
  • Bitcoin durgun olsa da, altcoin piyasası yükseliyor ve ETH 3.500 doları aştı.

ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase’den, son birkaç hafta içinde önemli miktarda Bitcoin çıkışı yaşandı. Bu haberi 1 Eylül’de, zincir içi veri analizi firması Glassnode’dan gelen verilere atıfta bulunarak açıkladı. Bildirildiğine göre, Bitcoin çıkışı, Coinbase’in Bitcoin (BTC) rezervlerinin 2017’den bu yana en düşük seviyeye geldi.

Rapora göre, önde gelen kripto para birimi 2020’de toplanmaya başladıktan sonra borsadaki Bitcoin rezervleri düşmeye başladı. Mayıs ayı satışları ılımlı girişlerle sonuçlanırken, kripto piyasasının toparlanması Bitcoin’in bir kez daha talep kazanmasına neden oldu. Sonuç olarak, çıkışlar devam etti ve Coinbase’in rezervleri 700.000 BTC civarlarına geriledi.

Artan çıkışlar daha önce bir boğa rallisine yol açsa da, yatırımcılar bu sefer işlerin farklı olabileceğine inanıyor. Örneğin, bir kripto meraklısı, Coinbase’in Bitcoin rezervlerindeki düşüşün Grayscale, Michael Saylor ve diğer büyük yatırımcıların fonlarını Coinbase’den çekmesinin bir sonucu olduğunu söyledi.

Bu arada Bitcoin, 50.000 dolar seviyesinden düştükten sonra yatay hareket etmeye devam ediyor. Yazının yazıldığı sırada, lider kripto para son 24 saat içinde yüzde 0,23 düştükten sonra sonra 47.819,79 dolar seviyesinden işlem görüyor. Son yedi gün içinde Bitcoin, durgunluğunu koruyarak yalnızca yüzde 0,34 değer kazandı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *