«
Solana

BTC Çıkıyor, Yatırımlar Solana crypto‘ya Akıyor

Görünüşe göre kurumsal yatırımcılar Solana’yı bu hafta bir numara olarak bulmuşlar. DeFi protokolü, 15 Ağustos ile 20 Ağustos arasındaki hafta boyunca kripto varlıklarına yapılan toplam nakit girişlerinin üçte birini aldı.

CoinShares’in 23 Ağustos tarihli Digital Asset Fund Flows Weekly raporuna göre, Solana yatırım ürünlerine toplam 7,1 milyon dolar aktı. Bu giriş artışına uyum sağlamak için Solana (SOL) da bu hafta %8.38 değer kazandı. Şu anda, 78.58 $ fiyatla işlem görüyor.

Raporda ayrıca kurumsal kripto yatırım ürünlerinin de altı haftalık bir çıkış eğilimine direndiği belirtildi. Hatta bu hafta sektöre neredeyse 21 milyon dolar girdi. Cardano’yu (ADA) takip eden ürünlerin ikinci sırayı alması da dikkat çekiyor. Kurumlar arasındaki popülaritesi, Solana’yı 6.4 milyon dolarla yakından takip etti. Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Polkadot (DOT) da sırasıyla 3,2 milyon dolar, 1,8 milyon dolar ve 1,1 milyon dolar ile ilk 5’e girdi.

Yeni Kilometre Taşları: Bitcoin’in Çıkışların 7. Haftası ve AUM Zirvesi.
Öte yandan, Bitcoin’i takip eden kurumsal ürünler 2,8 milyon dolarlık çıkış gördü. Bu, Bitcoin için arka arkaya 7. hafta çıkış.

Ayrıca rapor, yönetim altındaki varlıkların (AUM) toplam değerinin 57,3 milyar dolara yükseldiğini gösterdi. Bu yeni kilometre taşı, bu haftaki yükseliş piyasasına atfedilebilir. Bu, Mayıs ayı ortasındaki piyasa rallisi sırasında yaklaşık 66 milyar dolar ile son zirvesinden bu yana en büyük seviyesi.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *