«
Mike-Mcglone

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum’un (ETH) kripto piyasasının son görüntüsüne rağmen yükselmeye devam edeceğini ifade etti. Yeni bir analizini paylaşan ünlü stratejist, hem BTC hem de ETH’nin sağlam temellere sahip olduğunu belirtti. Ona göre bu görüntü şuanki fiyat dalgalanmalarını önemsiz kılıyor.

McGlone, Bitcoin’in 2022 yılında 100,000 dolara yükseleceğini tahmin etti. Ethereum için ise tahmini daha muhafazakar Ünlü analist Ethereum’un 5,000 doları aşacağını öngördü. McGlone, Bitcoin’in konsolidasyonda olduğunu ve boğa piyasasının devam ettiğini değerlendirdi. Stratejist, ABD Merkez Bankası’nın yeni politikalarının aslında BTC için faydalı olacağını tahmin ediyor.

 

 

“Federal Rezerv’in faiz artışlarına yönelik beklentiler Bitcoin ve borsa için bir kazan-kazan senaryosunu destekleyebilir.”

 

 

Federal Rezerv yetkilileri geçtiğimiz günlerde enflasyonla mücadele amacıyla varlık alımlarını azaltmayı ve gelecek yıl faiz oranlarını artırmayı planladığını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından finans piyasaların ve kripto piyasasında sert bir rüzgar esti.

Btc Grafik 1 Baybilen Kripto Haber

Bitcoin, 47,000-49,000 dolar arasında fiyatlanırken kararın ardından 41,000 dolara geriledi. Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 41,834 dolardan işlem görüyor. BTC 41,000 dolar seviyesini desteğe dönüştürdü ve buradan geri dönmeye çalışıyor.

Eth Grafik Baybilen Kripto Haber

Ethereum ise 3,020 dolar seviyesine kadar çekildi. Yazım sırasında ise 3,129 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerin lokomotifi olan Ether, son 24 saat içerisinde %2,62 değer kaybetti. Aralık ayının ikinci haftasından itibaren süregelen düşüş trendini sonlandırmak için mücadele ediyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *