«
Blockchain

Blockchain analitik platformu Antinalysis, kara para aklama operasyonlarını gizlemek için kullanılan hizmetle ilgili endişelerin ardından kapatıldı.

Elliptic’e göre, “Suçluların blockchain analitiğine karşı savaşmaya başladığını görüyoruz ve bu hizmet bir ilk.”

Antinalysis’in arkasındaki ekibin sözde yöneticisi, ekibin vatandaşların kitlesel gözetimini kullanan hükümetlere karşı olduğunu söylüyor. Yerçekimi Dex Protokolü: DeFi’yi Cosmos’a Getirmek

Dark web kullanıcılarının güvenliği ihlal edilmiş BTC adreslerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak için oluşturulan bir hizmet, devlet düzenleyicilerinin dikkatini çektikten sonra kapatıldı.

Bitcoin adreslerinin suç faaliyeti için kontrol edilmesini sağlayan bir blok zinciri analiz aracı olan Antinalysis, işlemleri askıya aldı. Elliptic’e göre, araç, kripto para aklayıcılarının bir işlem yapmadan önce fonların düzenlenmiş borsalar tarafından yasa dışı fon olarak etiketlenip etiketlenmediğini görmelerini sağlıyor.

Elliptic, müşterilerin bağlı olabilecekleri herhangi bir yasa dışı veya yasa dışı faaliyete para yatırma bağlantılarını kontrol etmek için düzenlenmiş kripto para birimi değişim araçları sağlar. Diğer taraftan, bir işleme bir risk puanı atayarak ve belirli bir borsaya veya cüzdana yapılan bir işlemin kimliklerini açığa çıkarma şansı vererek bu adımı atlatmak için Antinalysis oluşturuldu. Bu, kara para aklayan kişilerin kendi kripto para cüzdanlarını tarayarak kendi yöntemlerini test etmelerini sağlar. Bu adım, yasa dışı olarak işaretlenebilecek bir borsada para yatırma riskini önemli ölçüde azaltır.

Elliptic’in ilk raporunun ardından, kurucu ortak Dr. Tim Robinson, Antinalysis web sitesinin ve hizmetlerinin bir sonraki duyuruya kadar askıya alındığını tweetledi. Robinson ayrıca Antinalysis’in “veri kaynaklarının ‘yasadışı, garantili bir şekilde ele geçirilmesine’ maruz kaldıklarını iddia ettiğini” söylüyor. Robinson, BBC News ile yaptığı konuşmada, “Suçluların blockchain analitiğine karşı savaşmaya başladığını görüyoruz ve bu hizmet bir ilk. Buna Antinalysis deniyor ve suçlular artık kendi Bitcoin cüzdanlarını kontrol edebiliyor ve suç faaliyeti ile ilgili herhangi bir ilişkinin yetkililer tarafından işaretlenip işaretlenmediğini görebiliyor.” Dr. Robinson, aracın blok zinciri analitiğini ilk kez kitlelere sunduğunu ve bilmeden suçlularla iş yapmaktan endişe duyan kripto kullanıcılarına izin verdiğini ekliyor. Robinson, “Bugüne kadar, bu tür bir analiz öncelikle düzenlenmiş finansal hizmet sağlayıcılar tarafından kullanıldı” diye ekliyor.

Gizli Ekipten Yanıt
Ayrı bir gönderide, BBC News siber muhabiri Joe Tidy, Antinalysis ve Incognito Marketplace, Incognito Team’in arkasındaki ekip tarafından sözleşmeli olduğunu söyledi. Takımın teknik yöneticisi olduğu iddia edilen Firavun, ekibin kendilerini aktivist olarak gördüğünü belirtiyor. Firavun, grubun ulusal güvenlik kisvesi altında toplu gözetleme yapan devlet kurumlarından hoşlanmadığını da ekliyor. Firavun, “Ekibimiz, mevcut demokratik dünyada, herkesin son insanın istediğini yapma hakkına sahip olduğuna ve başkalarının bireysel haklarını ihlal etmeden mahremiyetlerini tam olarak gözden geçirme hakkına sahip olduğuna inanıyor” diye ekliyor.

Dr. Robinson, aracın sadece suçlular tarafından değil, herkes tarafından kullanıma açık olduğunu ve gizli olarak adlandırılan narkotikler için darknet pazarının yöneticilerinden biri tarafından yaratıldığını kabul etti. Yasadışı ürünler Bitcoin ve Monero kullanılarak Gizli modda satın alınabilir.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *