«
Ripple-Davasıııı

XRP topluluğu aylardır SEC ve Ripple arasında devam eden davanın artık sona ermesini istiyor. Gensler ise bu davayı büyük savaşa dönüştürdü ve süreci daha da uzatıyor. Birçoğumuz 2022 yılı bitmeden davanın sonuçlanmasını veya en azından belli orandan çözülmesini bekliyor. Peki böyle mi olacak?

Ripple (XRP) Davası Ne Zaman Bitecek?

SEC ve Ripple tarafından gönderilen ortak bir mektup, davanın daha da uzayabileceğini gösteriyor. “COVID ile ilgili komplikasyonlar nedeniyle taraflar, bilirkişi keşfinin tamamlanması için 28 Şubat 2022’ye kadar talepte bulunan ve uzatmanın verilmesi halinde “davadaki diğer herhangi bir son tarihi etkilemeyeceğini” belirten ortak bir mektup sundular.

SEC ve Ripple tarafından verilen tarihler 28 Şubat 2022. Bu durum XRP topluluğunu da artık isyan ettirdi. Birçok yatırımcı pandemi sebebiyle de olsa davanın uzatılmasına Ripple tarafının müsaade etmesini tepkiyle karşıladı.

Dava Avukatlarından James K. Filan şunları söyledi:

 

“Bu dava boyunca, hukuk ekibi bizi asla hayal kırıklığına uğratmadı ve bir savaştan geri adım atmadı. Bu zaman alacak bunu kabul etmemiz, birbirimize destek olarak Ripple ekibine karşı çıkmamız gerekiyor. SEC birbirimize düşman olduğumuzu görmek ister. Onlara bunu vermeyin”.

Filan, topluluktan sakinleşmelerini istedi ve onlara COVID-19’un davanın her iki tarafındaki büyük katılımcıları etkilemiş olabileceğini hatırlattı. Filan ayrıca XRP sahiplerine Ripple‘ın SEC’in COVID-19 ile ilgili uzatma talebine itirazının kötü bir izlenim bırakacağını da söyledi.

Topluluk ve Ripple Artık Bıktı

Topluluk birkaç haftalık bir gecikmeye bile artık tahammül edemez hale geldi. Büyük borsalardan delist edilen XRP en çok onlara zarar verdi. Davanın maddi yükünü de yıllardır yükselmeyen tokenleriyle ödüyorlar. Kabaca 3 yıl XRP gibi bir varlıkta bekleyip zarar etmek nasıl bir duygu? Tam da bunu hissediyorlar. Ripple güçlü bir şirket ve gelecekte daha büyük işler yapabilir. Böyle bir şirketin tokeni daha değerli olmalıdır, en azından 10 cent seviyelerinden 2 doları geçen ADA kadar iyi bir performans göstermesi beklenir.

ipple tarafında bile bıkkınlık var. Şirketin genel danışmanı Stuart Alderoty, “yüksek etkili” SEC vakalarının diğer şirketlerin sınırları geçmesini nasıl engelleyebileceğini tartışan raporun ardından SEC Başkanı Gary Gensler’i eleştirdi.

“SEC gecikme kartını oynuyor ve bunu kendi avantajları için kullanıyor. Gecikmiş adalet adalet değildir. Ripple davasını daha fazla gecikme olmadan mümkün olduğunca “hızlı” bir şekilde taşımaya alenen taahhütte bulunmaya ne dersini?”

Evet Ripple davasında son durum bu şekilde, herkes gergin ve kesinlikle kızgın görünüyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *