«
Bitmex

BitMex kripto borsası, iddiaları çözmek için 100 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Salı günü, kripto türevleri için dünyanın en büyük ticaret platformlarından biri, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) ile iddiaları çözmek için 100 milyon dolar ödeyeceğini söyledi.

Sonuç olarak, düzenleyiciler kripto endüstrisindeki güvenliği sıkılaştırdığı için bu, kripto borsasına karşı şimdiye kadarki en büyük anlaşmalardan biri.

Raporlara göre, kripto borsası yıllarca yasadışı ticarete izin verdi. Bu, kara para aklamayla mücadele kurallarını ihlal ettiği anlamına gelir. CFTC’ye göre BitMEX, ABD sakinlerinin Kasım 2014’ten Ekim 2020’ye kadar kripto ticareti yapmasına izin vererek yasaları çiğnedi.

Buna ek olarak, anlaşma BitMEX’e CFTC’ye 50 milyon dolar ödeme emri verdi. Ayrıca, borsanın FinCEN ile benzer bir anlaşma kapsamındaki ödemeler için 50 milyon dolara kadar ödeme yapması gerekiyor. Bunu takiben BitMEX, ABD merkezli herkesin ticaret platformuna erişmesini yasakladığını söyledi.

BitMEX yaptığı açıklamada, son yıllarda uyumluluk programını geliştirdiğini vurguladı. Bu nedenle soruşturmalarla sonuca varmayı amaçlar.

BitMEX CEO’su Alexander Hoptner, şunları söyledi:

Sorumluluklarımızı son derece ciddiye alıyoruz ve bu olağanüstü varlık sınıfının geleceğini şekillendirmeye yardımcı olmada olumlu bir rol oynamamızı sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle aktif olarak ilişki kurmaya devam edeceğiz.

Ancak karar, BitMEX’in kurucularını içermiyor. Buna Arthur Hayes, Benjamin Delo ve Samuel Reed dahildir. Hepsi, Banka Gizliliği Yasasını ihlal etmekle suçlayan ayrı bir Adalet Bakanlığı davasında suçsuz olduklarını iddia etti.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *