«
Bitfront

Bitfront Exchange, Güney Kore’deki Hizmetlerini Sınırlandıracak

Japon teknoloji devi LINE’ın bir yan kuruluşu olan Bitfront Exchange, 14 Eylül 2021’de Güney Kore’deki kripto hizmetlerini sınırlayacak.

Bir rapora göre, Bitfront Exchange bu süre zarfında hizmetlerini ağırlıklı olarak Kore dilinde sunmayı bırakacak. Ayrıca Bitfront borsası, hiç kimsenin Kore tabanlı bir kredi kartı kullanarak hizmetlerinden herhangi biri için ödeme yapmasına izin vermeyecektir.

Unutulmamalıdır ki, tüm bunlar planlanan zaman geldiğinde gerçekleşecektir. Bitfront Exchange, Güney Kore’nin kara para aklama karşıtı yasalarını nasıl sıkılaştırdığı nedeniyle hizmetlerini kısmen durdurmaya karar verdi. Spesifik olarak, düzenleme çoğunlukla sanal para birimlerine karşıdır.

Açıklamaya göre, bu, tarihte ilk kez dövizlerin ülkedeki hizmetlerini potansiyel olarak sınırlandırdığını gösteriyor. Özellikle, düşmanca kripto düzenlemeleri nedeniyle.

Düzenlemeyle ilgili olarak Güney Kore, kripto borsalarından hizmetlerini bu yıl 24 Eylül’den önce kaydettirmelerini istedi. Buna karşılık, sorumlu makamlar da mevcut tüm borsalardan “bilgi güvenliği sertifikası” almalarını istedi.

Buna ek olarak, ülkede faaliyet gösterebilmek için sanal varlık hizmeti ve kripto değişim sağlayıcılarının sertifikalarının Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı tarafından akredite edilmiş olması gerekir. Ayrıca, 25 Eylül’den itibaren, gerçek adı banka hesapları olmayan kripto borsaları para çekme işleminden mahrum bırakılacak.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *