«
Ayı

Bitcoin (BTC) 2018 ayı sezonundan bu yana, yeni bir yıla girişindeki en kötü başlangıcını yaptı. Ancak, en büyük kripto para birimi, son zamanlarda toparlanma belirtileri gösteriyor.

BTC’nin fiyatı ocak sonunda 33.000 doların dahi altına düşmüştü. 5 Şubat itibari ile 41.000 dolar üzerine çıkmış durumda. Bununla birlikte, bazı kripto para analistleri piyasa verilerinin bir geri dönüş belirtileri gösterdiğini öngörüyor.

Tarihsel verilere bakıldığında ise Bitcoin’in 40.000 dolar üzerine rahat bir şekilde yükselme potansiyelinin olduğu söylenmekte.

 

Bitcoin Yükselişi İle 72.700 Adet Short Pozisyon Patladı!

Btc Ayi Baybilen Kripto Haber

Bitcoin’in cuma günü başlayan yükselişi 72.700 yatırımcının likit olmasına neden oldu. Coinglass verilerine göre son 24 saat içerisinde kripto para piyasasında toplam 270.8 milyon dolar tasfiye edildi.

En büyük tasfiye 106.36 milyon dolar ile Bitcoin’de gerçekleşti. Ethereum ise toplam 69.98 milyon dolarlık tasfiye miktarı ile ikinci sırada yer aldı.

Bununla birlikte, Bitcoin’in hafta sonuna yükseliş ile girmesinin ardından, önde gelen kripto para analisti Michael Van de Poppe yatırımcıları ”ayı tuzağı” konusunda uyardı.

Analist, düşüş trendinin kırılması ile birlikte bir çok yatırımcının aç gözlü davranarak piyasaya daldığını söyledi.

Bitcoin’in 40.000 dolar üzerine çıkmasının ayıların bir oyunu olabileceğini belirten analist, yatırımcıların çok dikkatli olması gerektiğini belirtti. Haberimizin yayın saati itibarıyla da BTC’nin fiyat hareketlerinde hafif geri çekilmeler görülüyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *