«
Bitcoin-Future

Bitcoin düzeltmesini doğru tahmin eden popüler bir kripto analisti, BTC kritik bir seviyeyi toparlayamadığı sürece ayı durumunun devam edeceğini söyledi.

Twitter’da 154.200 takipçiye sahip olan, Capo takma adı ile tanınan ünlü analist, Bitcoin’in mevcut piyasa yapısının, BTC’nin yüzde 50’lik keskin bir düzeltme yapmadan önce 60.000 doların üzerine çıktığı Nisan ayındaki fiyat hareketine benzediğini söylüyor.

“64.000 dolarlık zirveye çok benziyor.”

Geçen ayın sonlarında, Bitcoin 50.000 dolara yakın işlem görürken Capo, önde gelen kripto para birimini 37.000 dolara kadar indirebilecek dik bir düzeltme öngörmüştü.

“Düşük zaman dilimli yükseliş piyasası yapısı bozuldu. Buradan daha düşük bir yüksek (ölü kedi sıçraması) beklemek, ancak daha sonra 37.000-40.000 dolara düşmesi, bu da uzun vadede çok iyi bir satın alma fırsatı olacaktır.”

BTC şu anda 47.000 doların biraz altında işlem görürken, kripto para analisti, BTC’nin önemli bir destek seviyesini kurtarmadığı sürece düşüş trendinin bir sonraki ayağını ateşleyebileceğinin de altını çizdi.

“Şimdi, üst mavi çizginin altına geri dönerse, düşüş senaryosu hala geçerli olacaktır. Fonlar bana bunun bir sapma olacağını düşündürüyor.”

Ünlü analistin grafiğine göre, Bitcoin için bir yükseliş senaryosu, 50.000 dolarlık direncin üzerine bir hareketi ve onu desteğe çevirmeyi istediğini gösteriyor. Bununla birlikte, Bitcoin 46.000 dolarlık desteğin altına düşerse ve direnç olarak yeniden test ederse, lider kripto para birimi 37.000 dolara kadar düşebilir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *