«
Btc-Boğa

CryptoQuant’ın CEO’su, Bitcoin’in zorlu haftasına rağmen, yükseliş konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Zincir üstü analiz firmasının CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’in temel metriklerinden birkaçının, BTC’nin 52.774 dolardan yaklaşık yüzde 15 düşüş yaşanan bir haftanın ardından yükseliş belirtileri gösterdiğini söyledi.

Twitter’da 245.600 takipçiye sahip olan Ki Young Jui borsalardaki Bitcoin arzının 2021’deki en düşük seviyelerine yaklaştığını ve bunun büyük satış riskini azalttığı için bir yükseliş sinyali olarak yorumlanabileceğini söyledi.

“Borsalardaki BTC arzı önceki düşük seviyesini kırmak üzere. BTC’de başka bir satış yönlü likidite krizi görmeyi umuyoruz.”

CryptoQuant başkanı ayrıca kripto balinalarının Bitcoin’i bir başka potansiyel yükseliş göstergesi olan türev borsalara taşıdığını söyledi.

“Balinalar, yeni pozisyonlar açmak veya marjları doldurmak için diğer borsalardan türev borsalara BTC gönderiyor. Tarihsel verilere bakarsanız, bunların birikiminden sonra uzun vadede fiyat yükselir. Pozisyonları uzun pozisyonlar gibi görünüyor.”

Ki Young Ju daha önce, BTC’nin bu yıl 100.000 dolara fırlayacağına inandığını söylemişti.

“Şüphesiz bu yıl 100.000 dolara ulaşacak, ancak kısa vadede Coinbase Pro’dan önemli bir satın alma baskısı görmezsek, BTC’nin düşüş eğiliminde olacağını düşünüyorum.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *