«
Ayi-Üzgün-Çok

Cowen Baybilen Kripto Haber

Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in 10.000 dolara kadar düşmesi fikrinin BTC ayıları için boş bir hayal olduğunu söylüyor. YouTube’da 557.000 aboneye sahip olan ünlü analist Benjamin Cowen, yeni bir videosunda, Bitcoin’in bu ayın başında trendden çıkan son yükselişe kadar sürekli olarak daha küçük iniş ve çıkışlar yaptığını söyledi. Cowen, lider kripto para birimi BTC, resmen düşüş trendinden çıktı, yaşam belirtileri gösteriyor ve aşırı fiyat düşüşlerini umut eden ayıların iki kez düşünmesi gerekebileceğini söyledi.

“Şimdi, içinde bulunduğumuz düşüş trendi kalıbından çıktık. Yani Bitcoin aslında bazı yaşam belirtileri olduğunu gösteriyor. Bir çok ayı BTC’nin 10.000 dolara düşmesini istiyor. 10.000 dolara geri döneceğimizi sanmıyorum.

Demek istediğim, evet, her zaman daha fazla olumsuzluğa yer vardır, ancak 10.000 dolarlık BTC’nin boş hayaller olduğunu düşünüyorum, bu noktada asla olmayacaklar. Bazılarınız muhtemelen ‘Peki, bunu kim düşünüyor?’ İnanın böyle düşünen çok ayı var. Birçoğu 10.000 dolardan bile daha düşük fiyatlara ineceğini düşünüyor.”

Analist, 10.000 dolar seviyesinin, Mart 2020’de Covid-19 kaynaklı satışlar sırasında çok kısa bir süre dışında, gözünün üzerinde olduğu uzun vadeli bir logaritmik regresyon bandının çok altında olduğunu söyledi.

Temmuz ayında, ünlü yatırımcı ve Guggenheim Partners’ın kurucusu Scott Minerd, Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesinden sonra çökeceğini ve sonunda 15.000 dolara ulaşacağını söylemişti.

Bitcoin’deki her büyük yükselişten sonra yaklaşık yüzde 80’lik bir çöküş oldu. Şimdi, bu birçok yönden çok mantıklı olurdu çünkü bu bizi 15.000 dolarlık bölgeye geri getirecekti.

20.000 dolar ile 30.000 dolar arasında diyorum. Tekniklere baktığınızda gerçek dip, 10.000 dolar ve bunun yüksek ihtimal olduğunu biliyorsunuz. Yaklaşık ise 15.000 dolar diyebilirim.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *