«
Btc

Popüler bir kripto para analisti, altı altcoin’in önümüzdeki aylarda Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans sergileyebileceğini açıkladı. Capo olarak bilinen kripto para analisti, 173.000 Twitter takipçisine akıllı sözleşme platformu Cardano’dan (ADA) büyük hamleler beklediğini söyledi. ADA bu yazı hazırlanırken 2,28 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, arşamba günü 2,13 dolar seviyesinden geri yükseldikten sonra bir haftadır aynı fiyat civarında hareket ediyor.

Analizlerinin çoğu için Elliot Wave teorisini kullanan Capo, ADA ve bir dizi kripto paranın yeni bir altcoin sezonunun habercisi olduğunu söyledi.

Elliot Wave teorisi, grafiklerde dalgalar halinde görünen toplu yatırımcı psikolojisini tanımlayarak gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeyi amaçlayan bir teknik analiz şeklidir. Analist, Sürekli Vadeli İşlemler Endeksi’nde başlayacak gibi görünen yeni bir boğa dalgasına işaret etti.

“ALTPERP yükseliş trendi sağlam. Ayrıca, minimum uzantısı çok yüksek olan potansiyel bir kap ve kulp oluşturuyor. Belki de w3 burada başlıyor çünkü birçok altcoin w3’üne başlıyor.”

Capo ayrıca önümüzdeki haftalarda ve aylarda BTC’den daha iyi performans göstermesi için Syntropy ekosisteminin yerel coin’i olan NOIA’ya baktı. Syntropy, şifreleme ve optimize edilmiş performans yoluyla interneti iyileştirmeyi amaçlayan açık kaynaklı bir protokoldür. NOIA, geçtiğimiz haftaya göre yüzde 14 artış gösterdi ve bu yazı hazırlanırken 0,40 dolardan işlem gürüyordu.

Analist listesinde bir sonraki sırada, kuruluşların kendi ödeme çözümlerini oluşturmalarına ve ağ bağlantılı veri yapısı protokolü Trustchain’i kullanarak her türlü para birimini dijitalleştirmelerine olanak tanıyan kurumsal düzeyde bir platform olan COTI yer aldı. COTI, son 1 haftada yüzde 14 düştü ve bu yazının hazırlanışı sırasında 0,52 dolardan işlem görüyordu.

Sıradaki altcoin, merkezi olmayan makine öğrenimi ağı Fetch.ai’nin coin’i olan FET. FET, Eylül ayı başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,17 dolardan yüzde 35 düşmüştü. Şu anda ise 0,83 dolardan işlem görüyor.

The Sandbox olarak bilinen Ethereum tabanlı sanal dünya, Capo’nun Bitcoin’i geçmeye hazır görünen altcoin listesinde de yer alıyor. Platformun yerel coin’i SAND, kullanıcıların oyun deneyimlerinden para kazanmalarını sağlamak için tasarlanmış. SAND, geçtiğimiz Cuma gününden bu yana 0,76 ile 0,88 dolar arasında işlem görmüş. Şu anda ise 0,79 dolar seviyesinde.

Capo’nun listesinde sonuncu olan altcoin ise espor ve blok zinciri tabanlı video eğlence protokolü Verasity. Yerel token’i VRA, son 24 saatte yüzde 30’luk bir artış ile 0,05 dolara yükseldi. Capo, yeni bir altcoin sezonu gördüğünü söyledi. Analist ayrıca Bitcoin’in 100.000 seviyesine hareket edeceğini öngörüyor.

“Boğa piyasaları sırasında para Bitcoin’den altcoin’lere akma eğilimindedir, çünkü insanlar açgözlüdür ve her zaman daha fazla kar ister.

Şimdi Bitcoin yükseliş senaryosunu doğruluyor ve önümüzdeki birkaç ay içinde 100 bin dolar ve daha yüksek hedeflerin gerçekleşmesi muhtemel. Bu, insanların rahat etmesi ve altcoin’ler üzerinde spekülasyon yapmaya başlaması için mükemmel bir senaryo yaratacaktır.”

Kendisi ayrıca, Bitcoin’in genel kripto para piyasası sınırındaki hakimiyetinin düşeceğine dair işaretler görüyor, ancak 2022’nin başlarında büyük bir düzeltme potansiyeli konusunda uyarıyor ve bu da alt sezonun yanı sıra genel kripto boğa döngüsünü de sonlandırabilir.

“Büyük gizli düşüş eğilimi ortaya çıkıyor ve yeşil destek zayıflıyor.

Benim düşünceme göre, 2018’in en düşük seviyelerini (yüzde 36,50) alacak ve alt sezon orada bitecek.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *