«
Btc-Eth

Son 24 saat kripto piyasası adeta kırmızıya boyandı. Kripto ile birlikte hisse senedi piyasaları da düşüşte. Bitcoin fiyatı majör endekslerle yüksek oranda ilişkili olmaya devam ediyor. Bu son 24 saat, genel olarak kripto para piyasası için pek iyi geçmedi. Bitcoin fiyatı yaklaşık 41.900 dolara kadar düştüğü için toplam piyasa değeri bir kez daha 2 trilyon doların altına düştü. Ethereum da şu an 3 bin doların altında işlem görüyor ve piyasanın geri kalanı da kırmızıda.

 

Bitcoin fiyatı 42.000 doların altına düştü

Geçtiğimiz birkaç gün, kripto para piyasasında ve özellikle de Bitcoin’de tam bir git-gel yaşandı. Sadece iki gün önce, 10 Şubat’ta BTC, ciddi şekilde reddedildiği 46 bin dolar seviyesini test ediyordu ve o zamandan beri düşüşe geçmiş durumda.

Fiyat 46 bin seviyelerini gördükten sonra bir süreliğine 43 bin doların altına düştü ve sonra 44.000 dolara geri döndü. Boğalar momentumu sürdüremediği için düşüş devam ediyor gözüküyor.

Son 24 saat içinde Bitcoin en düşük seviyesi olan 41.890 dolara kadar geriledi. Daha sonra ise yine toparlanmayı başardı. Bu haberin girildiği esnada Bitcoin fiyatı 42.358 dolardı ve son 24 saatte %2.7 değer kaybetmişti.

Sonuç olarak, hem kripto hem de geleneksel pazarlarda (hisse senetleri) son derece ilişkili olan muazzam oynaklığın olduğu çok çalkantılı bir hafta yaşanıyor. S&P 500 dünkü işlem seansını %1.9 kırmızı ile kapatırken, Dow Jones %1.4 düştü.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal ihtimali piyasaları olumsuz etkilemiş gözüküyor.

Ethereum fiyatı 3 bin doların altında

Altcoinlerde de durum farklı değil. Çoğu altcoin son 24 saat içinde BTC’den bile daha fazla düştü. Örneğin, Ethereum 3 bin doların altında işlem görüyor ve son 24 saatte %5’lik bir düşüş yaşado. BNB, kritik psikolojik ve teknik destek seviyesi olan 400 dolar civarında seyrediyor ve aynı zamanda yaklaşık %3.3 değer kaybetti.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *