«
Btc-50

Kripto para borsası Kraken, Bitcoin’in (BTC) 2021 yılını değerini iki katından fazla artıracak büyük bir yükseliş ile kapatabileceğini açıkladı. Yeni bir raporda Kraken, Bitcoin’in yılın son üç ayında (Q4) tipik olarak en iyi yıllık performansı kaydettiğini söyledi.

“3. çeyrek, BTC için pozitif olmasına rağmen, 4. çeyreğin tarihsel olarak ortalama yüzde 119 ile yüzde 58 getiri sağlaması yüzünden BTC’nin en iyi çeyreği olduğu belirtilmelidir.”

Kraken, yıllar içinde kaydedilen ortalama getiriye dayanarak, Bitcoin’in yılı 100.000 dolara yakın bir yerde kapatabileceğini düşünüyor.

“BTC’nin 43.800 dolarlık çeyrek sonu kapanış fiyatında, 4. çeyrek 2021’de yüzde  119’luk bir getiri, BTC’yi kabaca 96.000 dolara çıkaracaktır.”

Kraken, yüzde 58’lik bir ortalama getirinin Bitcoin’in yılı 69.000 dolara gibi bir yerde kapatacağını söyledi. BTC, bu yazı hazırlanırken yaklaşık 54.800 dolardan işlem görüyordu.

Kripto para borsası ayrıca Ekim ayının Bitcoin için Eylül ayına göre daha değişken bir ay olma eğiliminde olduğunu söyledi. BTC, Ekim ayının 43.820 dolarlık açılış fiyatından yaklaşık yüzde 25 artış gösterdi.

“Odak Ekim ayına kaydırıldığında, ayın Eylül’den tipik olarak daha volatil olduğu görülecektir (yıllık ortalama volatilite yüzde 66’ya karşı yüzde 61) ve BTC’nin geçmiş ortalamalara bakıldığında yüzde 13’ten daha yüksek bitirme eğiliminde olduğu görülüyor. Ekim ayının BTC için uygun bir ay olma şansı olmasına rağmen, Kasım ve Aralık aylarının boğalar için de aynı derecede elverişli olmasına dikkat edilmelidir.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *