«
Bitcoin-100K

Analist Justin Bennett, kripto para piyasaları, hisse senetleriyle birlikte düşerken, Bitcoin’in belirli bir fiyat seviyesine düştüğünde yükselişe geçeceğini söyledi. Ünlü analist Justin Bennet, büyük bir sıçrama beklediğini ve mevcut fiyatın yaklaşık yüzde 10 altında olan 39.000 dolar seviyesine ulaştığında BTC’nin uzun süre yükselmeye devam edeceğini söyledi.

“Son zamanlarda (ve haklı olarak) düşüş eğiliminde olduğumuzu söylemiştim, eğer ki BTC 39.000 seviyelerine gerilerse kısa (Short) pozisyondan uzun (Long) pozisyona geçeceğim. Oradan iyi bir sıçrama bekliyorum ve makro resmin tekrar yükselişe geçmesi durumunda iyi bir konumda olacağım.”

Bennett, BTC’de daha fazla düzeltme olacağı için potansiyel bir katalizör olarak ABD doları endeksine (DXY) diğer büyük para birimlerinden oluşan bir sepete karşı dolara gözünü dikti. Tipik olarak, daha güçlü bir DXY, birçok varlık fiyatının zayıflamasıyla ilişkilendirilebilir.

“DXY zaten 93,40’ı test ediyor.

Kır şunu, sırada 94,60 var.”

Analiste göre Bitcoin, dolar endeksi ile güçlü bir korelasyona sahip.

“Ve bir dahaki sefere biri size BTC ile DXY arasında bir ilişki olmadığını söylemeye çalıştığında, onlara yanıldıklarını söyleyin.”

Bennett ayrıca, Bitcoin’in bu yılın Nisan-Mayıs ayları arasında, BTC’nin 58.000 dolardan 30.000 dolara düşmesinden hemen önce fiyat hareketini tekrarlayabileceğini ileri sürüyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *