«
Btc-Shıb

Piyasadaki en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve 2021’de en iyi performans gösteren altcoin Shiba Inu (SHIB) yeni yıldaki performansı ile pek çok yatırımcının gözünden düştü. Genel olarak kripto para fiyatları son günlerde önemli ölçüde düşüş kaydederken Keith Speights’a göre, Chainlink ve Internet Computer mevcut kripto çöküşü sırasında Bitcoin ve Shiba Inu’yu geride bırakacak.

Chainlink (LINK)

Bitcoin ve Shiba Inu bu yıl şimdiye kadar düşerken, Chainlink (LINK) yıldan yıla yüzde 40’a yakın etkileyici bir kazanç sağladı. Şu anda yaklaşık 12,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile CoinMarketCap’in en iyi kripto para birimleri listesinde 16. sırada yer alıyor. Analist Keith Speights’a göre diğer kripto para birimlerinin çoğu düşüşe geçerken Chainlik’in yükselişe geçmesi bazı kripto balinaları sayesinde gerçekleşti. Balinaların hareketlerini inceleyen bir platform olan WhaleStats geçen hafta, özellikle Ethereum (ETH) Blockchain’indeki en iyi 1000 büyük cüzdan sahibinin en çok yatırım yaptığı altcoin projesinin Chainlink olduğunu bildirdi.

Analist Speights, Chainlink’in büyük bir beğeni toplamasının sebebinin altcoin projesinin oracle ağları arasındaki liderlik pozisyonu sayesinde olduğunu düşünüyor. Chainlink, planlanan Ethereum 2.0 yükseltmesi sayesinde ileride daha da geniş bir benimsemenin keyfini çıkarabilir. Analiste göre Chainlink, Ethereum Blockchain’i üzerine inşa edildiğinden, Ethereum’dan proof-of-stake protokolüne geçişi, daha fazla geliştiriciyi Chainlink oracle ağını kullanmaya ikna edebilir.

 

Altcoin Internet Computer (ICP)

Analist Speights’a göre Internet Computer (ICP), 2022’de şimdiye kadar bir başka en iyi kazanan olarak ortaya çıktı. Bugüne kadar yüzde 30’dan fazla artış kaydeden kripto para birimi yaklaşık 6,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile CoinMarketCap sıralamasında 27. sırada yer alıyor. Yatırımcılar, bu altcoin projesinin Web 3.0 fırsatına giderek daha fazla hayran görünüyorlar. Web3 girişim şirketi Electric Capital’e göre İnternet Bilgisayarı geçen yıl en hızlı büyüyen ilk 10 kripto para ekosisteminden biriydi.

Internet Computer (ICP), internetin her türlü akıllı sözleşmeyi ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarını barındırmasını sağlamak için tasarlandı. Geleneksel Blockchain’lerinden farklı olarak, akıllı telefonlar ve akıllı saatler de dahil olmak üzere internete bağlı herhangi bir cihaz, ICP’yi kullanarak eserlerin kimliğini doğrulayabilir. ICP ekosistemlerindeki birçok proje, Web3 vaadini şimdiden gerçeğe dönüştürüyor. Örneğin Fleek, herhangi bir web içeriğinin Web3’te konuşlandırılmasına izin veriyor. Analiste göre Web3, bazılarının beklediği kadar başarılı olursa, bu altcoin projesi kazanmaya devam edebilir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *