«
Kripto-Para-Liste

Güney Koreli araştırmacılar, mali yıl sona ermeden kripto kışının biteceğini söylediler, ancak ABD Merkez Bankası’nın Amerika Birleşik Devletleri’nin ekonomisini güçlendirme çabalarının kripto piyasalarını etkilemeye devam edebileceğini düşünüyorlar.

Araştırmayı yerel kripto borsası Korbit gerçekleştirdi ve Maeil Kyungjae bildirdi. Borsanın araştırma birimi, düşük ya da durgun bitcoin ve altcoin fiyatlarıyla karakterize olan uzatılmış bir kripto kışının aylarca devam edebileceğini fakat mevcut mali yılın dördüncü çeyreği sona ermeden biteceğini tahmin etti.

Araştırmacılar, daha önceki kripto kışlarında görülen trendleri inceledi ve 2018’in sonlarında başlayan düşüşle benzerlikler tespit etti.

Korbit’in araştırma biriminin başkanı Jeong Seok-moon şunları söyledi:

 

“Piyasadaki bu gerileme, piyasanın 2018 ile 2019’un başları arasında deneyimlediği üçüncü kripto kışına benziyor.”

 

Jeong, Fed’in sıkılaşma politikalarının 2018’in sonlarında bir düşüşü tetiklediğini söyledi. Bu düşüşün kripto piyasasındaki faktörlerin neden olduğu ilk ve ikinci kripto kışlarına benzemediğini belirtti.

Jeong, bu nedenle kripto piyasasının zamanlamasına ilişkin tahminlerde bulunanların Fed’in para politikasının ne zaman değişeceğine dair tahminlere kulak vermeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

Korbit araştırmacıları, dördüncü çeyrekte bir değişiklik olmasını beklerken enflasyonun yılın ikinci çeyreğinde kademeli olarak azalacağını ve ISM endeksinden daha fazla olumlu haber geleceğini söyledileri.

Korbit’in araştırmacılarıyla Bithumb’ın araştırmacılarının fikirleri uyuşuyor. Hanguk Kyungjae’nin aktardığına göre Bithumb’ın Araştırma Başkanı Lee Mi-sun, Fed’in faiz artırımının muhtemelen uzun sürmeyeceğini söyledi. Fed’in muhtemelen bu takvim yılı sona ermeden önce bir kez daha faizleri düşürmeye başlayacağını söyledi. Lee sözlerini şöyle tamamladı.

 

“Bitcoin fiyatları takvim yılının ikinci yarısında dibe ulaşacak ve yıl sonuna doğru istikrara kavuşma belirtileri gösterecek.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *